דרך לא תרבותית לתרבות: תושבים ואנשי חינוך בחולון יוצאים נגד תופעת הדבקת מודעות פרסומת להצגות ילדים, בסמוך לגני ילדים ולבתי ספר יסודיים בעיר.

בכניסה למוסדות חינוך רבים לגיל הרך ניתן לראות מדי שבוע מודעות גדולות המבשרות על הצגת ילדים זו או אחרת, המודבקות על גבי הגדרות, על עמודי החשמל ועל מעקות הבטיחות שבקרבת המקום. המודעות מודבקות אחת על גבי השנייה, ויוצרות מראה שאינו אסתטי.

מנהלת מעון ילדים בעיר מלינה: "מדי שבוע אני תולשת את המודעות הללו שמכערות את סביבת המעון שלנו. מדביקים לנו מודעות על הגדרות שלנו ועל העצים שבכניסה לגן, וזה לא בסדר. לעיתים גם משאירים במקום פתקאות פרסומת קטנות, שמתפזרות בדרך כלל על הרצפה.

"מדביקי המודעות כל כך זריזים, שעד שאני יוצאת מהמעון כדי לבקש מהם לא להדביק אצלנו, הם מספיקים כבר לנסוע מהמקום. טלפנתי לכל אולמות התרבות בעיר שבהם מועלות ההצגות הללו – 'תיאטרון חולון', 'המדיטק' ו'בית שטיינברג'", מוסיפה המנהלת.

"אמרתי להם שבשם משהו תרבותי – הצגות ילדים, הם נותנים יד למעשה לא תרבותי כלל וכלל, אבל הם אמרו לי שאת המודעות מדביקים מפיצים שאינם קשורים אליהם. יתרה מכך, לאחר שהתקשרתי פעמים מספר למוקד העירוני כדי שיטפלו בבעיה, נעניתי כי פנייתי נרשמה, אולם פקח שהגיע למקום לא ראיתי".

תגובת עיריית חולון: "בעיריית חולון מתנגדים נחרצות להדבקת מודעות, ומינהל החינוך הורה לגננות שלא לאפשר זאת. ברוב הגנים אף נתלו לוחות מודעות קטנים על הגדרות על מנת שיהיה מקום מסודר להדבקת מודעות.

"לצערנו, המפרסמים הפיראטיים מדביקים את המודעות שלא בזמן הלימודים, כך שהגננות אינן במקום בזמן התלייה. לפקחים העירוניים ניתנה הנחייה להסיר את המודעות ולפעול במלוא חומרת הדין נגד המדביקים".