הביזיון לא בא בקלות: בג"צ דחה בשבוע שעבר את ההחלטה בבקשתה של עיריית חולון להוציא צו על בזיון בית הדין נגד שר התחבורה, שר הפנים, השר להגנת הסביבה, הממשלה, רשות שדות התעופה ורשות התעופה האזרחית בעקבות המשך ההמראות מנתב"ג בשעות הלילה. ההחלטה אמורה להינתן היום.

בדיון, שנערך ביום שני, אמר ראש עיריית חולון, מוטי ששון, העומד בראש פורום 15 הרשויות הנאבקות ברעש המטוסים מנתב"ג: "לפני 15 שנה היתה פגישה בלשכת ראש הממשלה, וההנחיה היתה למזער את הנזקים. במשך 15 השנים שאני מנהל בהן את המאבק הזה, יש יחס של זלזול וחוסר התחשבות. רציתי מאוד שבית המשפט יחייב פעם אחת את מקבלי החלטות בבזיון בית המשפט, ושישלמו מכיסיהם. אין דרך אחרת".

השופטת מרים נאור אמרה שהיא שותפה לעמדתה של העירייה שצריך למנוע ניצול לרעה של צו הביניים, המגביל את מספר ההמראות בשעות הלילה, ואף רמזה שאם הצו אינו ברור דיו, אפשר לנסחו באופן ברור יותר, שיבטיח אי שימוש בו לרעה.

במהלך הדיון החלו נציגי הצדדים לדון במנגנון לקביעה ולפיקוח על ההמראות בשעות הלילה, ובשל כך החליטה לבסוף השופטת לדחות את ההחלטה בתקווה שהצדדים יספיקו להגיע להסכמה ביניהם, ועניין בזיון בית הדין יהפוך למיותר.