מנגנים באמצעי לחימה: פעילות יזומה של שוטרי יחידת הסיור המיוחדת של מרחב איילון (יס"מ), הביאה בערב יום חמישי שעבר למעצרם של שלושה תושבי בת-ים החשודים בסחר באמצעי לחימה, וזאת לאחר שברכב בו נסעו נתפסו מגוון רחב של אמצעי לחימה צה"ליים.

תחילתו של האירוע בפעילות יזומה שערכו שוטרי יס"מ איילון ביום חמישי שעבר, במסגרתה, הבחינו באחד מרחובות בת-ים בכלי רכב פרטי שעורר את חשדם. צוות השוטרים עקב אחר הרכב ובשלב מסוים ביקשו מנהג הרכב לעצור.

לאחר שכלי הרכב עצר לצד הדרך, ניגשו אנשי היס"מ אל עבר מושב הנהג, אז גם הבחינו כי ברכב יושבים שני צעירים נוספים. הם ביקשו מהשלושה לצאת מהרכב ובדיקה מסוף קצרה העלתה כי לאחד מהמעוכבים רישום פלילי.

לאחר שקיבלו אישור מהנהג, פתחו שוטרי היס"מ את תא המטען של הרכב, שם מצאו נרתיק המשמש לנשיאת גיטרה. כאשר הרימו את הנרתיק, הופתעו לגלות כי משקלו רב, אז גם הבינו מיד כי אין בו גיטרה. הם פתחו את הנרתיק והופתעו למצוא בו מגוון רחב של אמצעי לחימה.

בין הפריטים שנמצאו בנרתיק היו: קנה של רובה, כדורים של מקלע צה"לי, תחמושת למקלע, ידית של רובה צה"לי מסוג גליל וכמות נכבדת של כדורי רובה. מיד לאחר גילוי אמצעי הלחימה עצרו שוטרי היס"מ את שלושת נוסעי הרכב והובילו אותם לחקירה בתחנת משטרת מרחב איילון.

במהלך החקירה התברר כי לחשוד המבוגר מבין השלושה הרשעות קודמות בגין ביצוע עבירות בתחום אמצעי הלחימה. חקירתם של המעורבים, שבחרו שלא לשתף פעולה עם חוקריהם, נמשכת.