אין "חגיגת"? יש "מבסוטון", אין קיוסק? יש מאחורי הקיוסק: תושב חולון שנאלץ לסגור את הקיוסק שבבעלותו למשך מספר שבועות לאחר שנתפס מוכר כדורי "חגיגת", מצא פתרון יצירתי לביצוע המשך עסקיו הבלתי חוקיים מול קהל הלקוחות הקבוע שלו. הוא, על פי החשד, החל למכור את כדורי ה"חגיגת", ואף את כדורי ה"מבסוטון" מאחורי מבנה הקיוסק שלו.

יריית הפתיחה לסיפור המאבק של שוטרי מרחב איילון ועיריית חולון בבעל הקיוסק העקשן נורתה לפני כחודשיים וחצי. החשוד בביצוע המעשים, צעיר (30) תושב חולון, נעצר לראשונה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לאגף החקירות והמודיעין של משטרת מרחב איילון ולפיו מוכר הצעיר מוכר בבית העסק שברשותו כדורים מסוג חגיגת, האסורים למכירה וזאת בהתאם לחוק פקודת הסמים.

בלשי מרחב איילון שארבו לצעיר בסמוך לקיוסק שבבעלותו, הבחינו בו בעת שמכר כדורי חגיגית לשני צעירים. העסקה בוצעה בחלק האחורי של הקיוסק ובסמוך לגן ציבורי הצמוד אליו, הידוע כמקום מפגש לבני נוער רבים במשך כל ימות השבוע.

בעל הקיוסק, כמו גם שאר המעורבים בעסקת המכירה עוכבו לחקירה. שני קטינים, שהודו כי ביקשו לרכוש את הכדורים מבעל הקיוסק הוזהרו שלא להתקרב לקיוסק בשנית ושוחררו לביתם בתום חקירתם.

לאחר מעצרו הראשון הובא בעל העסק בפני שופט בית משפט השלום בראשון-לציון, ששחררו בתום הדיון בעניינו לביתו. במקביל, הוצא לבית העסק צו סגירה. לאחר הוצאת הצו החלו משטרת מרחב איילון ואגף הפיקוח של עיריית חולון בפעילות משותפת ומוגברת לאכיפת הצו.

בעל העסק אכן הקפיד על ביצוע הוראות הצו, אך עד מהרה גילו כוחות השיטור כי הצעיר ממשיך בפעילותו האסורה. במהלך החודשיים האחרונים נעצר בעל העסק בשלוש הזדמנויות שונות, בעת שעסק, על פי החשד, במכירת כדורי חגיגת.

ביום שישי שעבר, במסגרת פעילות יזומה של מחלק הבילוש של מרחב איילון נעצר הצעיר שוב, לאחר שנתפס "על חם" בשעה שמכר ללקוח מזדמן 9 כדורי חגיגת. בחיפוש שערכו הבלשים מיד לאחר ביצוע המעצר, נמצאה שקית ובה חומר החשוד כסם מסוג "מבסוטון", שהינו חומר חדש יחסית בשוק, שעדיין אינו מוגדר כסם, אך השפעותיו דומות לאלה של כדורי החגיגת.

"בעיה נוספת", ממשיך הקצין, "היא שהחומר החדש המסתובב ברחובות, הנקרא 'מבסוטון', ועימו נתפס בעל הקיוסק בסוף השבוע האחרון, הוא חומר חדש יחסית, לא נכלל בחוק ולכן בית המשפט לא יכול לבחון אותו בהיבט של חוק פקודת הסמים".

"אנו מאמינים שבסופו של דבר יאוחדו מספר תיקים לחשוד ואז יהיה ניתן להעמידו לדין פלילי ואף לגרום לכך שירצה תקופת מאסר כלשהי", אומר אחד מקציני החקירות במרחב, "אך עד אז סביר שעוד ניתקל בו".