הבישול הפולני לא משהו: יו"ר ועד ההורים בחולון, קובי מכלוף, חזר כועס ומאוכזב מרמת האוכל הכשר שהוגש לבני הנוער במהלך המסע לפולין של משלחת תיכון "הרצוג". "ההורים משלמים בעבור המסע הזה הרבה מאוד כסף, כולם מייחסים לו חשיבות עליונה, ורבים עושים מאמצי על כדי להקנות לילדים את החוויה החד פעמית הזו", הוא אומר.

"שנים רבות אני שומע תלונות מצד מורים, הורים ותלמידים על איכות האוכל, אבל עד שלא חוויתי את זה בעצמי, לא הבנתי על מה הם מדברים.

"לילדים ניתנת אפשרות בחירה בין אוכל כשר לאוכל מקומי. 50 אחוז ביקשו אוכל כשר. בשלושת הימים הראשונים קיבלנו אוכל כשר שאינו ראוי למאכל. בארוחת הבוקר קיבלנו ממרח שוקולד, טונה וירוקת רקובים. ארוחת הערב היתה ספוגה בשמן, ולא ניתן היה לאכול אותה. גם האוכל הלא כשר היה לא טעים ולא ראוי. רוב הילדים נאלצו לאכול חטיפים או שימורים שהביאו מהבית.

"אני מבקש לקבוע פגישה דחופה עם האחראי על המשלחות לפולין במשרד החוץ. לא יתכן שהחברות יעשו מה שהן רוצות על גבם של התלמידים, רק כדי להרוויח עוד כמה שקלים".

"לפני שנסענו, הזהירו אותנו הבוגרים שנסעו בשנה שעברה שהאוכל לא טעים", אומר אחד הנערים שהשתתפו במסע. "מזל שהצטיידנו במספיק אוכל מהבית, וגם בית הספר דאג לאספקה, ולא סמכנו על חברת הנסיעות".

חברת הנסיעות מסרה בתגובה: "כנראה שמכלוף החליט עוד לפני היציאה למסע כי האוכל אינו טוב, והראיה לכך הם 40 הארגזים המלאים באוכל שהמשלחת הביאה איתה מהארץ. כבר ביום הראשון נשמעה ממכלוף טענה כי האוכל לא טוב.

"איננו יודעים מהם מקורות האינפורמציה שלו לגבי מקור האוכל. אנו משתמשים באותה חברת קייטרינג שנים מספר, ולא הוחלפה כל חברה במהלך המסע. זאת ועוד, במקביל למשלחת זו היו בפולין באמצעות חברתנו כמה קבוצות, שכולן אכלו אותו אוכל, לשביעות רצונן המלאה, בהתחשב בדרישה לאוכל כשר.

"אם אכן רוצה היה מכלוף לבדוק את הנושא באופן יסודי, היה מבקש לבדוק את הנתונים ראשית איתנו, ולא רץ לעיתונות. חברתנו היא אחת מזכייניות משרד החינוך לפולין, וזכתה במכרז ממשלתי להוביל גם את המשלחות הממלכתיות".
תגובת משרד החינוך: "מכתבו של מכלוף הועבר למינהל פולין, ויבדק בימים הקרובים".