לא עמד במבחן הזמן: שלושה תושבי חולון מואשמים כי סחטו וכלאו מדריך למכונאות, מכיוון שכביכול לא עמד בהבטחתו לספק להם תוצאות של מבחני הסמכה למכונאים מטעם משרד העבודה. כך עולה מכתב אישום שהוגש נגדם בבית משפט השלום בראשון לציון, ומייחס להם סחיטה באיומים, כליאת שווא ושיבוש מהלכי משפט.

מכתב האישום עולה שהמדריך וחברו הדריכו את הנאשם המרכזי בהכנה למבחנים למכונאי מוסמך בתמורה ל-6,000 שקל. לפני שבועיים ביקש התלמיד מהמדריך לדעת מתי יפורסמו תוצאות המבחנים. משלא נענה, פנה לשני הנאשמים האחרים וביקש מהם "לסייע בידו" לפגוש את המדריך ו"לדרוש" את התשלום בחזרה.

השניים הציגו את עצמם בפניו בכזב כמי שרוצים לקבל ממנו הדרכה לקראת מבחני ההסמכה, ביקשו להיפגש איתו והוא הזמין אותם לביתו. הם הגיעו לביתו בחולון בשעות הערב, ודרשו ממנו באיומים להחזיר להם את הסכום. הנאשם המרכזי הצטרף אליהם ואמר שלו היו ברוסיה, הוא היה מת. לאחר מכן, קירב את פניו אל המדריך ואמר לו: "אתה מת".

המדריך אמר להם כי אין ברשותו 6,000 שקל, ואחד מהם לקח מכיסו 300 שקל. לאחר מכן הורה לו לנסח מכתב שלפיו קיבל 6,000 שקל, ואיים שאם לא יקבל את תוצאות מבחני ההסמכה תוך שבוע ימים, יחזור ויגבה ממנו את הסכום.

לבסוף מואשם התלמיד שהניף מעל ראשו של המדריך חרב. כשביקשו לצאת את הבית, לקח אחד הנאשמים מטלית רטובה, וניגב את החפצים שנגעו בהם, כדי למחוק את טביעות האצבע שלהם.