הילדה נרדמה, וגם הגננת: ילדה בת 5, מאחד מגני הילדים בחולון, נרדמה ונשכחה במושב האחורי באוטובוס שהחזיר את ילדי כל הגן מסיור במוזיאון הילדים בעיר. בתחילת השבוע יצאו ילדי הגן המדובר לסיור במסגרת תכנית הלימודים של גני הילדים העירוניים. בתום הסיור החזיר נהג ההסעות את ילדי הגן, ונסע לאסוף ילדי גן עירוני אחר בעיר, גם כך למוזיאון הילדים.

מפרטים שנאספו באגף החינוך בעירייה עולה, כי במהלך עלייתם של ילדי הגן ומלוויהם לאוטובוס, הבחינה אחת האמהות המלוות כי ילדה ישנה על אחד הספסלים.

נהג האוטובוס יצר קשר עם גננת הגן וביקש ממנה לבדוק את מצבת הילדים שהורדו לגן בתום הסיור. בתום בדיקה קצרה גילתה הגננת כי אכן אחת הילדות לא ירדה בצוותא עם שאר ילדי הגן. נהג האוטובוס החזיר אותה.

"אנחנו לא רוצים לחשוב מה היה קורה לו הנהג היה נוסע בחזרה לתחנה הסופית, סוגר את האוטובוס והולך הביתה מבלי לבדוק אם יש מישהו מאחור" אומר אחד ההורים בגן. "לא ידוע לנו באיזה ילדה מדובר, הגננת שלנו היא גננת אחראית מאוד לא ברור איך דבר כזה יכול לקרות, איך גן שלם יורד מהאוטובוס מבלי שמישהו שם לב שכולם ירדו, כבר קרו בארץ שלנו מספיק אסונות על ילדים שנשכחו במכוניות או אוטובוסים. זה צריך להדליק נורה אדומה לכל אנשי החינוך באשר הם. בלחץ של זמן ועומס העבודה יכולים לעשות טעויות הרות גורל, מזל שהפעם זה נגמר בנס".

בתגובה נמסר מעיריית חולון: "מפקחת הגן דווחה על המקרה וכבר נקבעה ועדת בירור לגננת במשרד החינוך ביום ב' הקרוב. בנוסף, מנהלת המחלקה לגני ילדים בעיריית חולון ביקשה לבדוק דחוף בחברת ההיסעים, מדוע הנהג לא עשה סריקה של האוטובוס. בירור מהיר בנושא העלה, כי סריקה מבוצעת בתום המטלה של הנהג, היינו בסוף יום העבודה. במקרה זה הנהג לקח ברצף קבוצות ילדים למוזיאון הילדים בזו אחר זו".
תגובת הגננת לא נתקבלה.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בשל חומרת האירוע זומנה הגננת לשיחת ברור במשרדו של מפקח מחוז תל אביב מר שמואל גרוס בנוכחות המפקחת הממונה על הגן, הגב' ליאורה יהושע. לנוכח העובדה שעברה של הגננת נקי ללא דופי ולאור מכתב של אם הילדה שנשכחה שביקש שלא לנקוט בצעדי ענישה, הוחלט שלא להפעיל כנגד הגננת הליך משמעתי ולהסתפק באזהרה ורענון נהלים שימנע מצב דומה בעתיד".