דלוק על הדלתות: שוטרי הסיור של משטרת מרחב איילון נאלצו לטפל בסוף השבוע האחרון, בהפרש של שעות ספורות זה מזה, בשני מקרים בהם היו מעורבים חשודים המוכרים כחולי נפש.

חקירה קצרה שנערכה מיד לאחר סיום הטפול באחד המקרים הובילה להתקדמות בחקירת תיק פתוח במרחב, ובסיום הטיפול בשני האירועים, נשלחו שני המעורבים, בחור ובחורה, להסתכלות פסיכיאטרית.

האירוע הראשון מבין השניים התרחש בשעת אחר צהריים מאוחרת של יום שישי שעבר. אחדים מדיירי בניין המגורים המשותף באחת משכונות העיר חולון תפסו, בשעת מעשה, צעיר בשנות העשרים לחייו, בעת שהצית קרטון ומספר עיתונים ישנים על דלת הכניסה של הבניין. הם כיבו מייד את האש, עיכבו את הצעיר המבוהל והזעיקו למקום את שוטרי הסיור של מרחב איילון.

עם הגעת השוטרים לבניין הועבר הצעיר החשוד בניסיון ההצתה לחקירה במטה מרחב איילון, שם הודה בביצוע המעשה, כמו גם בהצתת דלת הכניסה באותו הבניין בחודש אוגוסט האחרון, עליה דווח בזמנו לתחנת משטרת איילון ובמהלכה נגרם נזק כבד לדלת הכניסה לבניין.

הודאתו של הצעיר בביצוע מעשה ההצתה הקודם, כמו הודאתו בניסיון ההצתה הנוכחי והצהרתו בפני החוקרים כי הוא "אוהב אש", הביאה את חוקרי מרחב איילון לשוב ולעיין במספר תיקי חקירה פתוחים הנוגעים להצתות שהתרחשו בתחום המרחב במהלך החודשים האחרונים.

במהלך הבדיקה שערכו החוקרים התברר כי באזור המדובר אירעו בתקופה האחרונה מספר הצתות של פחי זבל ובימים אלה נבדקת האפשרות כי החשוד שבידי השוטרים קשור להצתות אלה. במסגרת חקירת הנושא ובעקבות הודאתו של החשוד בביצוע המעשים ונימוקיו החריגים, הוחלט להעבירו להסתכלות פסיכיאטרית באחד מבתי החולים לבריאות הנפש באיזור.

"הצתות חוזרות ונשנות של אובייקטים דומים עשויות להעיד על סטייה מינית מסוימת", אומר אחד מקציני החקירות במרחב, "ולכן נבדוק את הנושא בצורה רצינית. כרגע אין אמנם תלונות על מעשים מגונים שאירעו באזור, אבל אנחנו נמשיך ונעקוב אחרי הסיפור הזה".