יש גבול לסובלנות: "אנחנו לא מקלים ראש בחשיבות השילוב של חולים בקהילה, אבל הופכים את איזור מגורינו השקט לשכונת הוסטלים". כך טוענים תושבי נווה ארזים בחולון בערר שהגישו לוועדת הערר המחוזית לתכנון ולבנייה. התושבים מבקשים לאסור הקמת הוסטל נוסף והרחבת הוסטל קיים בשכונה.

התושבים, המיוצגים על ידי עו"ד שמעון חזן, טוענים בערר שלהפתעתם נודע להם שבסמוך לבתי מגוריהם עומד להיפתח הוסטל נוסף לשישה שכבר קיימים שם. עוד בטרם הבינו את מהות הבקשה ומטרתה, החליטה ועדת המשנה לתכנון ולבנייה לדחות את התנגדותם, ולקבל את בקשת עמותת איכות בשיקום להיתר בנייה. התושבים מציינים שברדיוס של 200 מ"ר פועלים היום שישה הוסטלים.

התושבים טוענים כי הקמת ההוסטל תגרום, בין היתר, לרעש, לצפיפות, למטרדי תנועה וחניה ולעוגמת נפש ולירידת ערך אדירה לרכושם. דוגמה אחת שהם נותנים להטרדת תושבי השכונה על ידי החוסים בהוסטלים, היא אישה אשר "נוהגת להרים את שמלתה בפני הילדים העוברים, ולצעוק: 'אנסו אותי, אנסו אותי'".

הוועדה, כך טוענים הדיירים, התעלמה לחלוטין מטענותיהם, ולא הסבירה את ההצדקה לאשר שימוש חורג להוסטל, כאשר בסביבה נפתחו כבר שישה הוסטלים לפחות. נווה ארזים, ממשיכים התושבים וטוענים, "היא שכונת מגורים ותיקה ושקטה, אשר כל בתיה צמודי קרקע. רחוב הנביאים הוא רחוב שקט במיוחד, המיועד למגורים פרטיים בלבד. אין ברחוב בנייה רוויה ואין בתי עסק".

אחד התושבים, שמתגורר בשכונה כבר עשר שנים אמר: "אנחנו מוקפים בהוסטלים, וזה לא עומד במבחן הסבירות. במקרים דומים בערים אחרות, כדוגמת אחת הערים בצפון, נרתם ראש העירייה עצמו למאבק ותמך בדעת התושבים, שהקמה של הוסטלים רבים באיזור אחד פוגעת בהם פגיעה קשה. אנחנו חיים עם ההוסטלים האלה עשר שנים, ובאופן עקרוני לא היתה לנו בעיה, עד שהעמותה החליטה להרחיב את ההוסטל הקיים, ורכשה את הבניין הצמוד".

עלולים להאשים אתכם שיש לכם דעות קדומות.
"אין לנו דעות קדומות, חד משמעית. אנחנו חיים עם ההוסטלים בכבוד עשר שנים, ומעולם לא התלוננו, אבל ברגע שזה הופך לתופעה מוגזמת, לא נסכים לכך".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "כתב הערר טרם נתקבל ובכל מקרה הוא יילמד ותשובה תינתן לוועדה המחוזית".

מנכ"ל עמותת "איכות בשיקום", אסתי בן ארצי, אמרה בתגובה: "זו זכותה של קהילה וחובתה של קהילה להיות מעורבת בעשייה מהסוג הזה. העמותה אכן מתכוונת להרחיב את הפעילות והיא תתנהל באותה דרך שקטה שבה התנהלה עד כה. פניתי לשכנים כדי להיפגש כדי לבחון דרכים למתן מענים לקשיים שהם מעלים, אך העדיפו לא להיפגש איתנו. אני מאמינה במפגש ובהידברות".