איפה הדוגמא החינוכית? עיר הילדים, חולון, לא השכילה לשלוח ולו נציג אחד לרפואה לטקס בו זכתה אחת מנשות החינוך בעיר לפרס על תרומתה לילדי העיר במערכת החינוך. 14 הערים האחרות, שנציגיהן זכו לציון לשבח על פועלם של אנשי חינוך בתחום שיפוטן, מצאו את הדרך לכבד את הזוכים בפרס.

ביום שלישי שעבר התקיים טקס מצטייני חינוך של מחוז תל אביב. 15 אנשי חינוך מצטיינים ממחוז תל אביב שהתבלטו בעשייתם החינוכית במהלך שנת הלימודים תש"ע, קיבלו תעודות הוקרה ממנהלת מחוז תל אביב, דלית שטאובר ומנהלת מחוז תל אביב בטקס שהתקיים באוניברסיטת בר אילן. בטקס נטלו חלק מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, ראשי סניפי הסתדרות המורים בגוש דן, ראשי ערים, מנהלי מחלקות חינוך ועוד.

לכל זוכה מכל עיר הגיעו לעודד וללוות מלבד קרובי משפחה והצוות החינוכי במוסד בו הוא מלמד, גם נציגים ממינהל החינוך, מהעירייה או מהפיקוח.

אורלי פיינה, מורה בבית ספר "ניב" ובבית ספר "שזר" שנבחרה למורה מצטיינת בשל עשייתה המוברכת בלמידה בקבוצות למידה המותאמות ליכולות הלומדים ובייחוד לתלמידים עולים. כמו כן היא משמשת כרכזת המחשבים ואחראית על תפעול אתר בית הספר. מידי חודש מכינה מצגת עדכנית המקדמת את פני הבאים בשערי בית הספר. היא אחראית על קבוצת כתבים צעירים המפיקה פעמיים בשנה, עיתון בית ספר ומידעון חודשי על המתרחש בחיי בית הספר.

עם תחילת הטקס ובמהלכו התקיימה מבוכה גדולה בקרב נציגי שני בתי הספר בהם מלמדת פיינה בשל העובדה שאף לא נציג אחד מטעם העירייה או מנהל החינוך לא נכח בטקס וזאת בניגוד ליתר הערים, שנקראו לבמה כנציגים של אותה עיר כדי להעניק לזוכה את תעודת ההוקרה.

"זה היה מאוד מביך ומאוד מביש, שאף אחד מהנציגים בעיריית חולון לא טרח להגיע כדי לעודד ולתמוך בזוכה שלנו" ־ אמרה אחת המורות שנכחה בטקס ־ "אורלי מהווה מודל ודוגמא לכל אחד ואחת מאיתנו, לא ייתכן שבעיר, שמחזיקה מעצמה עיר הילדים ושמה את חינוך הילדים במקום ראשון בסדרי העדיפויות לא יגיע אף נציג לא מטעם העירייה, לא מטעם הפיקוח ולא מטעם מנהל החינוך או הסתדרות המורים".

"עמדנו במבוכה גדולה כשראינו איך, מפקח המחוז, שמואל גרוס, שניהל את הטקס קורא לכל נציג עירוני בקול מלא התלהבות לעלות על הבמה טרם עלה ובא הזוכה. כדי להקטין את המבוכה הגדילה לעשות אחת המנהלות ושלחה פתק לגרוס שיקרא לה ולמנהלת השנייה לעלות לבמה כדי לא ליצור מצב מביך. איזה מסר הם מעבירים לנו? האם קודקודי העיר היו נעדרים גם מטקס פתיחת מוזיאון?".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "מדי שנה מקפידה העירייה להיות מיוצגת בטקס המחנך הנבחר של מחוז תל אביב. השנה, לצערנו, הייתה לראש מינהל החינוך מחויבות מוקדמת אל מפגש הגננות של חולון במרכז "נא לגעת" ביפו . מנהלת האגף לחינוך יסודי היתה אמורה להיות אך בשל סיבות משפחתיות של הרגע האחרון נעדרה מהמעמד המכובד. על כן הוצאנו מכתב התנצלות אל המורה הזוכה ואל המנהלות של בתי הספר הרלוונטיים וכמובן, בירכנו אותה על הזכייה".

מבת ים זכתה לבנה גרינברג, מנהלת בית ספר יד מרדכי בעיר. גרינברג זכתה בתעודת הוקרה בשל ה"אני מאמין" שלה וזהו קידום החלש וטיפול בתלמידים עם בעיות התנהגות קשות. גרינברג פועלת מתוך ראיה וחשיבות עליונה לקידום החלשים בבית ספרה. צילה שפר, המפקחת של בת- ים נכחה בטקס.