לאחרונה חלק עולם הרפואה והמדע כבוד לאדם בעל פריצת דרך לאושר בקרב זוגות. מדברת אני על פרופסור רוברט אדוארדס, שפיתח את ההפריה החוץ גופית יחד עם שותפו לשיטה הגניקולוג פטריק סטפטו , שנפטר ולא זכה להתכבד בפרס.

בזכות אותה שיטה שפיתחו השניים יצאו לאוויר העולם עד היום כ- 4,000,000 ילדי מבחנה בעולם, וכשישים אלף בארצנו.
השיטה שפיתחו מאפשרת הפריה של ביציות עם תאי זרע מחוץ לגוף, בתנאי מעבדה, ולאחר מכן העברת העובר בן הכמה ימים לרחם אימו, שם ימשיך לגדול ולהתפתח עד ללידה, אבל בתנאי שיצליח להשתרש.

תינוקת המבחנה הראשונה שנולדה בארץ, בשנת 1982, היא במקרה רומי נוימרק, כיום כתבת ערוץ 10.

כשהודיעה הוועדה בשטוקהולם על זכייתו של פרופסור אדוארדס בפרס על כך שהביא שמחה להרבה מאוד אנשים לא פוריים בעולם, גברים ונשים, שימח אותי מאוד.

התגלית האדירה מלפני כשלושים שנה היא גם סיבת הקיום היום יומי שלי. כמובן שכל המשפחה שלי שמחה עבור פרופסור אדוארדס וההכרה שהוא קיבל מפני שמגיע לו הפרס, ולדעתי זו הכרת התודה שהעולם נותן לפרופסור אדוארדס ולדוקטור סטפטו, שאומנם לא זכה לקבל את הפרס מוחשית, כי מה לעשות, כשנותנים חיים לכל כך הרבה אנשים, צריך לקחת גם חיים.

אני רוצה להודות לרופאים מהמחלקה להפריה חוץ גופית בבית החולים בילינסון שעזרו ותמכו בהורים שלי שהם הכוכבים האמיתיים ואני רק התוצאה.

אספר גם שבמקרה שלי הייתי עובר אחד שהופרה בתהליך ההפריה הראשון שביצעו הוריי ונקלטתי בהצלחה.
השמירה וההריון היו יקרים עבור הוריי ועבור הרופאים. נולדתי בשבוע ה-35 במשקל 2.5 קילו גרם כפגית. שמרו עליי בתנאי אינקובטור, ומהר מאוד עליתי על דרך המלך ושוחררתי הביתה.

שיתפתי אתכם בעסק פרטי ביותר כי אני מאמינה שעבור זוגות הורים שהצליחו להביא ילד לעולם דרך הפריית המבחנה כל יום הוא חגיגה הרבה יותר משמעותית מהפרס המכובד של הפרופסור אדוארדס. בתור תלמידה בבית ספר מדעי הנושא מעניין אותי יותר ויותר ואולי יום אחד אני אמציא שיטה יותר קלה להפרייה.

בינתיים, ההורים שלי חובקים שניים מתוך שלושת ילדיהם, אני ואחי, בזכות אותה שיטה מהפכנית ופורצת דרך.

כל הכבוד! ישר כוח!