כאב במקום מזור: חולה סרטן מהאיזור שפנה לקבל טיפול אלטרנטיבי, יקבל פיצוי של יותר מ-3,000 שקל מחברה המשווקת מוצרי בריאות. כך קבע בית המשפט לתביעות קטנות בראשון לציון. החולה תבע את החברה ואת מנהלה. לטענתו, בנובמבר שעבר אובחן כחולה בסרטן והופנה אל החברה לטיפול.

האבחון כלל בדיקה על דרך של התנגדות שרירי הידיים. בעקבות האבחון רכש תוספי מזון ותליון ב-1,014 שקל. למחרת החל טיפול כימותרפי, אך בדיעבד התברר כי האבחון שנעשה לו גרם לנזקים בכתפו השמאלית.

מנהל החברה טען בכתב ההגנה כי פעולותיו נעשו כראוי, לאחר שיחה והסבר מפורט בדבר מהות הטיפול, לרבות תופעות לוואי אפשריות. לטענתו, מעולם לא הבטיח לחולה הצלחה בטיפול, הטיפול עצמו הסתיים באופן תקין, ולא מתקיים כל קשר בין הטיפול שעבר לבין הנזקים שהוא טוען להם. לטענתו, מדובר בנזק שלא ניתן היה לצפות, ולכן אין לחייב אותו.

השופטת הלית סילש קבעה בפסק הדין כי אינה מקבלת את עמדת המנהל, שמקור הכאב הוא בטיפול הכימותרפי. "במקום שבו טופל החולה על דרך של התנגדות בהרמת יד באופן ממושך, תוך השפעה על השרירים ביד שמאל, הרי שהכאב שהופיע בסמוך לכך מקורו אכן באותו טיפול. התרשמתי מעדותו של החולה כמי שאכן סבל מכאבים עזים עקב אותו טיפול".

השופטת דחתה את בקשת החולה לקבל פיצוי על רכישת תוספי המזון והתליון. "אינני יודעת אם היה בהם כדי להועיל או לסייע בידי החולה", כתבה. "בהיעדר חוות דעת רפואית, אין בעצם קנייתם כדי לחייב את הנתבע בהשבת אותם כספים".