יצא בזול: שנת מאסר בפועל גזר בית משפט השלום בראשון לציון על סוחר סמים מהאיזור שסחר וסייע בסמים מסוכנים. כמו כן, נגזרו עליו שישה חודשים על תנאי. גזר הדין ניתן במסגרת הסדר טיעון. השופט רפי ארניה: "נגע הסמים הוא נגע רע שהפך לא מכבר ל"מכת מדינה".

לפני כשנה וחצי, נפגש הסוחר עם שוטר סמוי בחולון, לצורך ביצוע עסקת סמים ונסע איתו לראשון לציון. אז ירד מהרכב ושב כעבור מספר דקות כשברשותו פלטת חשיש במשקל של כ 100 גרם - אותה מסר לשוטר תמורת 1,000 שקל. כעבור שמונה ימים, נפגש במרכז מסחרי בחולון עם השוטר הסמוי, לצורך ביצוע עסקת סמים נוספת. הוא הנחה את השוטר להסיעו מביתו ומשם לשכות ג'סי כהן מפני שהסחורה בביתו נגמרה. ושוב ירד מהרכב הביא פלטת חשיש של כ 100 גרם תמורת 1,000 שקל. כעבור ימים מספר, ביצע עסקה דומה עם השוטר הסמוי באותו משקל והסכום.

בגזר הדין, קבע השופט רפי ארניה, כי "ידוע לכל כי נגע הסמים הוא נגע רע שהפך לא מכבר ל"מכת מדינה". הלכה היא כי יש להחמיר בענישה ככל שמדובר בעבירות סמים ובייחוד כאשר מדובר בהפצה ומכירת סם לזולת. עוד נקבע כי הנסיבות האישיות הן רק משניות לשיקולי ההרתעה וליתר השיקולים הציבוריים. העדר עבר פלילי או קיומם של חיים נורמטיביים לצל מצוקה קשה, אינם מצדיקים חריגה קשה ממדיניות הענישה המקובלת".

בענייננו, קבע עוד השופט: "מדובר במכירת סם בשלוש הזדמנויות שונות, כאשר הנאשם סחר בעצמו בשתי הזדמנויות ובאחת מהן הוא עשה זאת אף בגפו. מדובר ב כ 100 גרם חשיש בכל אחת מהפעמים, כאשר כל שלושת העסקאות התרחשו בטווח של שבועיים. בעבירות של עבירות סמים, ובייחוד של סחר בסמים גוברים האינטרסים הציבוריים ושיקולי ההרתעה, ושיקולי הקולא תופסים אך נתח שולי".