קלטו שומר לאנטנות: אחת מחברות התקשורת הסלולארית הציבה לפני כעשרה ימים שומרים מטעמה בבית מגורים בחולון, לאחר שתושבי השכונה המתגוררים בסמוך לבית בו הוצב מתקן גישה סלולארי של החברה, החלו במאבק להסרת המתקן. אנשי האבטחה, שהגיעו לבית המשפחה יומיים לאחר שבמקום התקיימה הפגנה סוערת של תושבי השכונה, נמצאים במקום 24 שעות, יושבים בחצר בית המשפחה ומדי פעם יוצאים לסיורים ברחוב על מנת לסכל כל ניסיון של התושבים הזועמים לגרום נזק למתקן.

תחילתו של הסיפור לפני כשלושה חודשים, אז גילו תושבי אחת משכונות המגורים השקטות בעיר, כי על גג בית הוצבו שלושה מתקני גישה סלולאריים, המשמשים את חברות התקשורת הסלולארית לשיפור הממסר והתקשורת בין האנטנות הסלולאריות שבבעלותן.

אחד מתושבי השכונה שהיה מהראשונים שגילו את דבר הצבת המתקנים, מספר: "יום אחד ישבתי בחצר וראיתי אנשים שהגיעו לבית השכנים והתחילו בעבודת על הגג. הם הציבו שם משהו שנראה בתחילה כמו ארובות, וכיסו אותן בחומר חום הזהה לצבע הרעפים. הייתי משוכנע שמדובר בארובות של קמין לחימום, אבל ששאלתי את הפועלים במה מדובר הם אמרו שהם מטעם חברת סלולאר. אז הבנתי שיש כאן בעיה".

עצומה לראש העירייה
בעקבות המידע פנו התושבים לבעלי הבית וביקשו מהם להסיר את המתקנים, אולם נענו בשלילה. "פנינו לבעלי הבית וביקשנו מהם להסיר את המתקנים, אבל הם אמרו לנו שאין לנו מה לדאוג", מספר אחד השכנים. הוא וחבריו החלו לפעול.

שכן אחר הגיב: "בדקנו את הנושא ומצאנו שכדי להתקין מתקני גישה מסוג זה זקוק בעל הבית לקבל רישיון עסק, וכבית פרטי יש לאיש בעיה לקבל אישור כזה", מספר אחד התושבים. "פרט לכך, ביקשנו מהעירייה לבדוק האם המתקנים הוצבו בקומה לה אין עדיין אישורי בנייה סופיים, כי שמענו שאלה פני הדברים".

במקביל לפנייתם לעירייה התחילו תושבי השכונה להתאגד. למעלה מ- 100 מהם חתמו על פנייה לראש עיריית חולון, מוטי ששון, במטרה לטפל בנושא בהקדם ומובילי המאבק החלו להפיץ בשכונה חומרי הסברה בנוגע למתקני הגישה.

לפני כשלושה שבועות הפגינו עשרות רבות מתושבי השכונה אל מול הבית בו הוצבו מתקני הגישה. בני המשפחה, שניסו לצאת עם רכבם מהבית, נחסמו על ידי כמה מהם שמנעו מהם את היציאה מהחנייה אל הרחוב. המפגינים, שנעמדו אל מול רכב המשפחה, הניפו שלטים בגנות המשפחה ודרשו מהם להסיר את מתקני הגישה. ההפגנה התפזרה רק לאחר הגעת שוטרי מרחב איילון למקום. אז גם הגישו בעלי הבית תלונה במשטרה כנגד אחד ממארגני ההפגנה.

יומיים אחר כך הופתעו תושבי הרחוב לגלות כי בבית המשפחה הוצבה שמירה מטעם אחת החברות. בני המשפחה שעל גג ביתה הוצבו מתקני הגישה סירבו להגיב לדברים.

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "מהנדסת העיר, אדר' מימי פלג, הודיעה לאחת החברות כי בהתאם לדו"ח מחלקת הפיקוח על הבנייה בעירייה, קיימות חריגות בנייה בבניין זה, אשר בגין חלקם אף הוצא גזר דין. לאור זאת, הוועדה המקומית מתנגדת להצבת המתקן וכבר בימים הקרובים הוועדה המקומית תפעיל את האמצעים המשפטיים העומדים לרשותה בעניין חריגות הבנייה הנ"ל".

בחברה שהציבה את השומרים סירבו להתייחס לנושא ומסרו כי התגובה לדברים תינתן על ידי פורום החברות הסלולאריות, משם נמסר: "האנטנה המדוברת הוקמה כחוק עם אישורי בטיחות מהמשרד להגנת הסביבה. בתקופה האחרונה היו גילויי אלימות ואיומים חמורים כנגד הצבת המתקן במקום. העניין מטופל על ידי המשטרה ומבוצעת פעילות משלימה להבטחת הרחקתם והעמדתם לדין של מי שיפעלו כנגד החוק".