שאריות שוות זהב: שרברב (59) שהחליק על שאריות מזון שהיו זרוקות על הרצפה בחדר האוכל במרכז הרפואי "וולפסון" בחולון, יקבל ממשרד הבריאות 160 אלף שקל במסגרת הסדר פשרה, שקיבל תוקף של פסק דין, ומבלי שהנתבעים הודו באחריות לנזק.

השרברב, המיוצג על ידי עו"ד רן צור, הגיש לפני שש שנים תביעה נגד "וולפסון" ונגד משרד הבריאות. לטענתו, במהלך עבודתו בבית החולים ב־2001 החליק על שיירי מזון שהיו זרוקים על הרצפה בכניסה לחדר האוכל. בעקבות התאונה נחבל בכל חלקי גופו והועבר לחדר המיון בבית החולים. לאחר בדיקות וטיפולים אובחנה אצלו חבלה בכתף השמאלית. המוסד לביטוח לאומי הכיר במקרה כבתאונת עבודה וקבע לו נכות זמנית בשיעור של 30 אחוז.

השרברב טען שבית החולים התרשל בכך שלא דאג לספק לו סביבת עבוד בטוחה, ולא דאג לתחזוקת חדר האוכל, לבטיחות המתקנים ולנקיון המקום.

בכתב ההגנה הכחישו בית החולים ומשרד הבריאות את הטענות, וביקשו לדחות את התביעה על הסף. לטענתם, במקום שהחליק בו אין ולא היו מפגעים במועד האירוע. "יש הקפדה על ניקיון מקסימלי ועל איתור מוקדי לכלוך וסילוקם באופן מיידי על ידי עובדי הניקיון". עוד לטענתם, "פגיעתו היתה קלה, והוא החלים ממנה במהרה, ושב לתפקודו הרגיל בבית החולים, בלא כל מגבלה".

עוד נטען בכתב ההגנה שהשרברב מעלים מבית המשפט את עברו הרפואי העשיר, ובכלל זה תאונת עבודה אחרת, שקרתה ב-94' כתוצאה מהרמת מכסה ביוב, ושהמוסד לביטוח לאומי הכיר בה והוא קיבל "פיצוי משמעותי" בעקבותיה. האחראי הבלעדי לתאונה, כך נטען, הוא השרברב עצמו, שהתרשל בכך ש"הלך בחיפזון ובפזיזות, נכנס לחדר האוכל בחוסר ריכוז ובפיזור נפש מבלי לשים לב למצב הרצפה...לא הביט נכוחה בכיוון הליכתו".

בהסכם הפשרה שקיבל תוקף של פסק דין נקבע כי משרד הבריאות ישלם לשרברב 160 אלף שקל כתשלום "שלפנים משורת הדין, ושאינו מהווה הודאה באחריות כלשהי של המשלמים".