פתיחת שנה: "לא יהיה ילד בחולון שלא יאובחן ויטופל". כך הצהיר ראש עיריית חולון, מוטי ששון, במסיבת עיתונאים לקראת פתיחת שנת הלימודים. ששון אמר בתחילת האירוע שבתשע"א יפתחו שלושה מהו"ת (מרכזי העצמה ותמיכה) חדשים בתיכון "נבון", בתיכון "קציר" ובבית ספר "עתידים".

30 מורים בבתי הספר האלה עברו הכנה מקצועית במהלך הקיץ, וכל מרכז יאתר 80 מתלמידי בית הספר הזקוקים לתמיכה, לשיחות אישיות, לתגבור ולתרגול. המרכזים יפעלו במתכונת של אחד על אחד על פי מודל שפותח בסמינר הקיבוצים. מינהל החינוך מינה לכל מרכז רכז, והמורים במרכזים יעברו הנחיה והשתלמויות במהלך השנה. בשש השנים האחרונות פעל בחולון מהו"ת בתיכון "הרצוג".

לדברי ששון, "זה יהיה כנראה הטרנד הבא של בתי הספר: מורים שהוכשרו במיוחד לזה, יושבים עם התלמידים ועובדים איתם על השעור. מדובר ב־400 אלף שקל לבית ספר. כרגע משרד החינוך אינו משתתף בתקצוב, ואני מקווה שבסופו של דבר נשיג את השתתפותו. מדובר בתקציב של מיליונים. אני מרגיש שזה הבייבי האישי שלי. אנחנו מאבחנים את הילדים, וקבענו שלא יהיה ילד אחד בחולון שלא יאובחן ויטופל".

ששון התייחס למניעת האלימות ואמר: "אני מקווה שנמשיך להוריד את רמת האלימות בחולון, שהיא לא גבוהה. אלכוהול הכי זמין ונגיש, וצורכים אותו. אנחנו פועלים עם המשטרה, סגרנו פיצוצייה ברחוב יוספטל ליותר מחודש, ואני מקווה שנמשיך להפעיל יד קשה על פיצוציות שמוכרות אלכוהול לילדים מתחת לגיל 18".

ראש מינהל החינוך, אבינועם גרנות, סימן מטרות על שאפתניות לחינוך בעיר: "מערכת החינוך תקדם הישגים אישיים ואקדמיים של כל תלמיד, מהגן ועד כיתה י"ב, בכל התחומים. היא תעצים את החינוך לחשיבה וליצירה, תתמקד במניעה מוחלטת של הנשירה וההנשרה ממוסדות החינוך, ותקדם ותטפח כבוד הדדי, סובלנות וסדר בסיסי שיהיו מושתתים על כבוד האדם, הבנה בהירה של גבולות ושמירה על כללי משמעת בקרב תלמידים, אנשי חינוך והורים".

מנהל אגף הארגון והבקרה, יוני רובינשטיין, סקר את היערכות האגף לקראת פתיחת שנת הלימודים: יפתחו שני גני ילדים חדשים בקרית אילון, כל גני הילדים יחוברו לאינטרנט עם אתר עירוני, ושני גנים יותאמו לילדים לקויי שמיעה.

באשר לביה"ס, יותקנו 19 כיתות ללקויי שמיעה, יוקמו פינות "אופק חדש" בכל החט"בים ובשלושה בתי ספר לחינוך מיוחד, וכיתות בבתי ספר "הרצפלד", "קוגל", "קציר", "גורדון", "אמירים" והדמוקרטי יוכשרו לכיתות חכמות.