סטריט פייסבוק: עובדי בית ספר לבנות "יבנה" בחולון, שעוסקים בהכנת בית הספר לקראת שנת הלימודים הבאה, השליכו אל פח האשפה מחוץ לבית הספר, ועל המדרכה שמסביבו, כרטיסים אישיים של עשרות מתלמידות בית הספר שסיימו את לימודיהן בשנה שעברה. שכנים שגילו את המסמכים, שהכילו את תמונות התלמידות ופרטיהן האישיים, פנו לעירייה, והיא שלחה פקח שאסף את החומר.

ביום שלישי שעבר הבחינו כמה מתושבי רחוב דובנוב בערימת אשפה על המדרכה מול הכניסה לבית הספר. הם הופתעו לגלות כי פרט לאשפה ביתית, הושלכו על המדרכה גם עשרות כרטיסים אישיים של תלמידות בית הספר, שכל אחד מהם כלל את תמונת התלמידה, כתובת מגוריה, אמצעי הקשר להשגתה ופרטים חשובים אחרים כמו מספר חשבון הבנק של הוריה.

בעקבות הגילוי יצרו התושבים קשר עם העירייה. רק לאחר שעתיים הגיע פקח עירוני, שאסף את החומר, והבטיח לתושבים כי הנושא יטופל. לדברי התושבים, כרטיסי התלמידות היו מושלכים בשטח במשך שעות.

"כל מי שרצה יכול היה לקחת אותם ולעשות בהם שימוש", אומרת רבקה מרי, המתגוררת בסמוך לבית הספר. "הדבר חמור משום שמנחים אותנו לשמור על הילדים ולהשגיח עליהם כשהם גולשים באינטרנט למשל, כדי שלא יפגעו, וכאן פשוט הפקירו את התלמידות לעיני כל. כל מי שרצה יכול היה לראות את הבנות, לקבל פרטים אישיים עליהן ולהגיע אליהן בקלות. לא חסרים משוגעים והמעשה הזה היה חסר אחריות".

לטענת מרי, אנשי בית הספר היו חייבים לנקוט אמצעי זהירות לפני שהשליכו את החומר האישי אל הרחוב. "מסמכים חשובים הרבה פחות נגרסים", אומרת מרי, "וגם אם אין בבית הספר מגרסה, היה אפשר לדאוג לטשטוש הפרטים לפני שהכרטיסים נזרקו. מישהו היה חייב לחשוב, וזה לא קרה. נהגו כאן בקלות דעת".

עיריית חולון התנצלה על העוול שנגרם לתלמידות שכרטיסיהן הושלכו לרחוב, ומסרה בתגובה: "מדובר במחדל של אב הבית, שטעה בשיקול הדעת. החומר נאסף, אב הבית ננזף, והמשגה לא יחזור על עצמו".