מכייפים ומשפרים: מחקר מיוחד של חוקרות בממכללת תלפיות בחולון חושף כי למידים חלשים באנגלית שהשתתפו בקייטנת קיץ באנגלית שיפרו באופן משמעותי את רמת האנגלית והסתמנה עליה במוטיבציה שלהם ללמוד אנגלית וברמת הבטחון העצמי

מה עשית ילד שלי בחופשת הקיץ? אם השתתפת בקורס קיץ באנגלית סביר מאוד להניח כי שיפרת את מצבך ברמת האנגלית, כך עולה ממחקר שערכו דר' שרון עזריה ודר' ג'ודי גולדנברג ממכללת תלפיות בחולון, מכללה אקדמית לחינוך.

המחקר נערך במסגרת פרויקט ניסיוני שהחל לפני שנתיים בקייטנת קייץ באנגלית באור יהודה בהשתתפות 36 תלמידים בכתות ה'. ובהדרכה של 5 סטודנטיות מצטיינות במסלול הוראת האנגלית במכללת תלפיות.

תכנית הקייטנה כללה: מפגש בוקר של כל התלמידים לשירים באנגלית , לאחר מכן עבודה על הקריאה באנגלית , דיבור באנגלית, צפייה בסרט או עבודה עם מחשב באנגלית, ומפגש בסוף היום שכלל הופעות של התלמידים באנגלית.

לדברי עורכות המחקר דר' שרון עזריה ודר' ג'ודי גולדנברג , בתחילת הקייטנה, נבדקה רמת התלמידים באנגלית שהתברר כי הייתה נמוכה כמו גם הרגשת היכולת העצמית שלהם ללמוד אנגלית. לאחר 3 שבועות של הקייטנה נבדקו התלמידים פעם נוספת כשהתוצאה הייתה עלייה משמעותית של המשתתפים בקייטנה בכל הפרמטרים: אהבה לאנגלית, קריאה, דיבור, אוצר המילים והבנת המילים.

במהלך שנת הלימודים, לאחר הקייטנה, נמסר מהמורים לאנגלית בבית הספר כי חל שיפור ברמת האנגלית של התלמידים שהשתתפו בקייטנה. שפור מיוחד היה בהבנת אנגלית מדוברת , בנוסף, תחושות היכולות של התלמידים ורמת הבטחון העצמי באנגלית השתפרו באופן משמעותי.