חם על השכנה: תושב חולון (23) מואשם בעבירות של הצתה ואיומים, לאחר שזרק בקבוק תבערה בלובי של בניין בחולון. הגורם למעשיו של האיש: הערה של דיירת על כך שעשן הסיגריה שלו מפריע לה. כנגד הצעיר הוגש השבוע על ידי הפרקליטות כתב אישום לבית משפט המחוזי בתל אביב.

מכתב האישום עולה כי בתחילת החודש ביקר הנאשם את חברתו, המתגוררת בבניין משותף ברחוב יל"ג בחולון. בשלב מסוים, יצא הצעיר למדרגות הבניין כדי לעשן סיגריה. עשן הסיגריה התפשט בחדר המדרגות וריחו חדר לדירות בבניין, ובשל כך פנתה אליו אחת הדיירות בבקשה שיפסיק לעשן. בתגובה איים עליה הנאשם כי ישרוף לה את עגלת התינוק.

לאחר מספר שעות התברר כי הבחור לא הסתפק באיומים בלבד. הנאשם הגיע לתחנת דלק ברחוב אשכול לוי בעיר, ורכש כליטר וחצי דלק, באמצעותו הכין בקבוק תבערה. בשעות הערב חזר לבניין כשהוא מצויד בנשק שהכין. כשהגיע למקום, הצית את הפתיל שנשרך מבקבוק התבערה ויידה אותו לתוך לובי הבניין. בקבוק התבערה התלקח וגרם נזק לבניין.

לטענת עו"ד אווקה זנה מהפרקליטות, הצעיר איים על הדיירת שהעירה לו כי יפגע ברכושה, ולאחר מכן מימש את איומיו והצית באמצעות הבקבוק אש בלובי. בכך, טען העו"ד, "פגע הנאשם בנכס המשמש את הציבור ובביטחון דרי הבית המשותף".

בתחילת ספטמבר תתקיים הקראת כתב האישום וייפתח משפטו של הנאשם.