הצדעה בצרפתית: סינמטק חולון יערוך מחווה מיוחדת ל ז'אן פייר מלוויל אחד הבמאים החשובים ביותר בתולדות הקולנוע הצרפתי. במסגרת זו יוקרנו ארבעה סרטים מתוך 13 שביים במהלך הקריירה שלו, שנפרשה על פני יותר משני עשורים, עד למותו ב-1973.

סרטיו של מלוויל שימשו השראה לבמאים כטרנטינו, סקורסזה, וג'ון וו ("עימות חזיתי") שאמר כי מלוויל הוא כמו אלוהים בשבילו. הוא נודע כמי שהעניק חשיבות רבה לתסריט, למורכבויות סיפוריות ולשימור מתח פסיכולוגי אמיתי לאורך כל הסרט. מלוויל הושפע מאוד מז'אנר סרטי הבלשים האמריקאיים, שזכה מאוחר יותר לשם "פילם נואר", ולא מעט מסרטיו פועלים על פי חוקי הז'אנר.

הסרטים שיוקרנו הם: "צבא הצללים" (ש', 7.8, 18.00), בכיכובם של לינו ונטורה וסימון סיניורה, המספר על המחתרת הצרפתית בימי מלחמת העולם השנייה, "המעגל האדום" (ש', 28.8, 18.00), סרט המתח המוכר והמוערך ביותר של מלוויל, שזכה ללא מעט הומאז'ים מצד במאים שונים במהלך השנים, "המלשין" (ג', 24.8, 20.30), בכיכובו של ז'אן פול בלמונדו הצעיר זהו פילם נואר צרפתי במיטב המסורת האמריקאית ו"בוב המהמר" (ג', 31.8, 20.30), הסרט הראשון אשר התווה את סגנונו הייחודי של הפילם נואר האישי של מלוויל.

את הקרנת הסרטים תלווה החודש יעל מונק, מרצה לקולנוע באוניברסיטת תל אביב.