שנה לפטירתו: ביום שלישי בשבוע הבא, תמלא שנה למותו של הנער עומרי עטייה ז"ל מחולון. עטייה נפטר בהיותו בן 14, ממחלת הסרטן, לאחר שכבש את לב אזרחי המדינה בעת שהוביל את המבצע הארצי לתרומת מח עצם של עמותת "עזר מציון" בשנת 2007. באותו מבצע נמצא באורח נס תורם לעטייה, והוא עבר השתלת מח עצם, אולם המחלה היכתה שוב, ועומרי הלך לעולמו.

לפני חודשים ספורים ביקשו הוריו, פזית ואלי, להנציח את זכרו, באמצעות הצבת שלט זיכרון בגינה ציבורית סמוך למקום מגוריהם, בשכונת קריית בן גוריון. אולם, ועדת השמות של עיריית חולון סירבה לבקשה, בטענה שלא נהוג להנציח אנשים פרטיים בעיר. האם פזית, התבטאה בשעתו: "לא ביקשנו לקרוא על שמו רחוב, כי הוא לא היה ראש ממשלה או נשיא.
ביקשנו גינה קטנה ושכונתית מאחורי הבית שלנו. עומרי היה יושב שם שעות ומשחק גולות עם החברים".

עוד סיפרה האם: "רצינו להנציח את הילד, וזה מגיע לו אחרי כל מה שהוא סבל. אני לא מבינה איזו סיבה יש להם לא להנציח את עומרי. בסך הכל מדובר בהצבה של שלט קטן ושל גלעד, ובטקס קטן לזכרו. אנחנו אפילו מוכנים לממן את זה".

האב אלי הוסיף: "אחרי כל מה שעומרי עשה להעלאת המודעות לתרומת מח עצם, זה כואב. עומרי היה איש תקשורת למופת וקידם את נושא מח העצם, אבל אחרי שהוא הלך מן העולם כולם שמים קצוץ. החיים שלו היו בגינה הזאת והוא אהב מאוד לבלות שם. לא ביקשנו לא רחוב, לא זהב ולא יהלומים. עומרי לא היה סתם, הוא היה סמל למאבק, אבל עכשיו אחרי שהוא נפטר, זה היחס". השבוע אמרו ההורים: "אנחנו עדיין מנסים להקים את הגינה לזכרו, אבל זה לא יקרה מהיום למחר. כרגע אנחנו מקווים לארגן ערב התרמה לצורך מימון הנושא".

האזכרה לזכרו של עומרי עטייה תיערך ביום שלישי, בשעות אחר הצהריים, בבית העלמין בחולון (שער ישן). אחריה, תקיים המשפחה תפילה בבית הכנסת שברחוב לנדאו בשכונת קריית בן גוריון.