מתוך שנאה: "אני שונאת יהודים ואני חולת נפש, ולכן המשטרה לא יכולה לעשות לי כלום". כך הגיבה תושבת חולון כבת 50 זמן קצר לאחר שנעצרה בחשד שציירה צלבי קרס בכניסה לבניין מגוריה ואף ניפצה חלק מתיבות הדואר של שכניה.

סגן ראש אגף החקירות במשטרת מרחב איילון, רב פקד אילן מידן, מסר כי אתמול בשעות הבוקר נתקבלה הודעה במוקד התחנה על ונדליזם בבניין מגורים בעיר. שוטרים שהגיעו למקום גילו כי לובי הבניין הושחת ובין היתר, כך על פי החשד, ציירו אלמונים צלבי קרס בכמה מוקדים בלובי.


הרס בחדר המדרגות בחולון (צילום: קובי קואנקס)

מלבד צלבי הקרס שצוירו נופצו מספר תיבות דואר במקום. מעדויות כמה מדיירי הבניין עולה כי האחראית למעשה היא ככל הנראה אחת השכנות, שהסתכסכה עם יתר הדיירים.

השכנה נעצרה וטענה להגנתה כי היא "חולת נפש ובעיקר שונאת יהודים" ולכן, כדבריה בחקירה, אין המשטרה יכולה לעשות לה דבר וחצי דבר. על פי החשד היא גם תקפה מספר שוטרים בדרך לחקירתה.

הבוקר (ג') היא תובא בפני שופט ובמשטרה מבקשים להאריך את מעצרה ובמקביל, כך מסר רפ"ק מידן, לדרוש לשלוח אותה לביצוע בדיקה פסיכיאטרית.

במשטרת מרחב איילון עלה חשד לציור צלבי קרס באמצעות גיר, בחצר מגרש כדורגל באחד מבתי הספר בבת ים אתמול (ב') בבוקר. רפ"ק מידן מסר כי טרם נעצרו חשודים במעשה.