כמעט אסון: עץ קרס סמוך לנדנדה בגן המשחקים "רופין" שברחוב ריינס בחולון, בשעת אחר צהריים בה הגן מלא בילדים. בנס לא היו נפגעים. לדברי תושבים המבלים בגן, אין זו הפעם הראשונה בה עץ קורס בגן זה.

אב לילדים המבלים בגן סיפר: "הילדים שלי ששיחקו בגן רופין הסמוך לביתנו, קראו לי לראות עץ גדול שנפל על נדנדה, שבנס לא שיחקו בה ילדים באותה השעה. הילדים סיפרו לי שהם היו בגינה, פתאום שמעו בום ואז ראו את העץ נופל. הם, כמובן, נבהלו מאוד. מזל לא היו שם ילדים ששיחקו בנדנדה, כי בשעות האלה הגן מלא בילדים ובהורים. זאת לא הפעם הראשונה שעץ קורס בגן הזה. לפני כשנתיים נפל שם גם עץ, ואני לא מבין למה לא בודקים את הדברים האלה ומבצעים עבודות תחזוקה".

"התקשרתי למוקד העירוני", הוסיף האב ואמר "ואמרו לי שהם יודעים מהנושא, ושהם יוציאו כונן למקום. אבל לדעתי עד יום שישי בבוקר הם לא הוציאו אף אחד, והעץ נשאר במקום כשהוא על הקרקע. בגן הזה תמיד יש בעיות. אין בו מספיק מתקני משחקים, הוא מוזנח ומלוכלך, ועכשיו גם העצים מסכנים את הילדים וההורים במקום".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "העירייה מבצעת גיזום מונע בכל העצים בגנים הציבוריים, אולם לא תמיד ניתן לצפות בעיות מראש. במקרה הנוכחי, מדובר על ענף מעץ פיקוס שנשבר, שהינו מקרה נדיר כשמדובר בעצי פיקוס, שאינם נוטים להישבר. בעקבות זאת, ייבדקו כל העצים במקום. באגף גנים ונוף דוחים את הביקורת המועלית על בעיות אחרות בגן זה, שכן הוא מטופל ומנוקה לעיתים קרובות. אין קשר בין מקרה זה למקרה שאירע לפני כשנתיים, אז נשבר ענף מעץ אורן. מאחר שעצי אורן הינם שבירים יותר, הפסיק האגף לנטוע עצי אורן בגנים ציבוריים".