מד סוכר: קונדיטוריה מאיזור התעשייה בחולון והבעלים שלה מואשמים בידי משרד הבריאות שהטעו את הציבור ורשמו על אריזה של עוגיות "ללא סוכר", בזמן שהיו בהן מרכיבי סוכר. כך עולה מכתב אישום שהוגש נגדם לבית משפט השלום בראשון לציון. הקונדיטוריה והבעלים מואשמים באי מילוי אחר דרישות התקן הישראלי של סימון מזון ארוז מראש ובהטעיה.

לפי כתב האישום, בין 2007 ל-2009 הם עסקו בייצור עוגיות שנארזו בקופסאות פלסטיק, הנושאות תוויות שעליהן מצוין "ללא סוכר". במאי 2007 נערכה בקונדיטוריה ביקורת של מפקח בלשכת הבריאות המחוזית בתל אביב, והוא לקח דגימות מהמוצרים. בבדיקה במעבדה נמצאו בעוגיות פרוקטוזה וגלוקוזה, שהם מרכיבי הסוכר, "בניגוד למצוין על גבי תווית האריזה".

לפי כתב האישום, באוגוסט 2007 הוזהר בעלי הקונדיטוריה לבל ימשיך בייצור העוגיות ובסימון המטעה. במאי 2009 נערכה בקונדיטוריה ביקורת נוספת. בבדיקת העוגיות במעבדה התגלה סוכרוזה, שהוא מרכיבי הסוכר.

התובעת טוענת שבמעשיהם פעלו הנאשמים תוך הטעיית הצרכנים, ולא מילאו אחר דרישות התקן.
בעל הקונדיטוריה אמר בתגובה: "פועלת הדביקה מדבקה בטעות. את לא יכולה להשגיח על ארבעה פועלים שמדבקים מדבקות כל היום. אז אחת הדביקה בטעות. מה, אני ארביץ לה? אהרוג אותה? מה קרה? ביקשתי סליחה, תיקנו את הטעות ומקפידים עכשיו יותר. זה מדבקה, לא אריזה אחת, עושים כמויות. זה קורה. לפעמים בא פועל חדש שלא מבין, ומדביק. ביקשתי סליחה ואישרו לי מדבקות חדשות. סידרנו את הנושא".