פרויקט תקוע: מבצע להנצחת מיליון וחצי הילדים שנספו בשואה, ושיצא לדרך בחולון לפני שנתיים, תקוע בגלל מחסור בתקציב. במסגרת המבצע, שנשא את השם "זה לא משחק ילדים", התבקשו תושבים לאסוף מיליון וחצי גולות צבעוניות, שמהן היתה עתידה להיבנות בחולון אנדרטה לזכר הילדים.

עיריית חולון, שלקחה את הפרויקט תחת חסותה ביוזמת בית "להיות", חילקה בשעתה תיבות, שעוצבו ויוצרו במיוחד בעבור מלאכת האיסוף. התיבות הופצו למוסדות חינוך ברחבי הארץ, בלוויית הסבר כתוב: "משרד החינוך והמשרד המופקד על אירועי שנת ה-60 למדינת ישראל, אימצו את הרעיון שנולד בבית 'להיות' בחולון - איסוף מיליון גולות וחצי צבעוניות לזכרם של מיליון וחצי הילדים שנרצחו בשואה. מהגולות שיאספו מכל ילדי ישראל, תיבנה אנדרטה בחולון, שתנציח את זכר הילדים לעולם ועד. הינכם מוזמנים להשתתף במבצע ולהביא גולות אל התיבה".

מנהלת בית "להיות", ציפי קיכלר, שהגתה את הרעיון, קיוותה כי הילדים של היום ינציחו את הילדים שאינם באמצעות הגולות, שהן משחק הילדות של כל הזמנים. מיליון וחצי הגולות (ואף יותר) שנאספו, מסמלות את הילדים שנרצחו, וערכו החינוכי של הפרויקט הוא גם בספירת הכמות האדירה של הגולות, שממחישה את הכמות הבלתי נתפשת של הילדים הנרצחים. המטרה היתה לעורר הזדהות בקרב ילדים ובני נוער.

הרעיון אומץ בשמחה בידי שרת החינוך דאז, יולי תמיר, והשרה שהיתה ממונה של אירועי שנת ה-60 לישראל, רוחמה אברהם-בלילא, והפרויקט נכלל באופן רשמי באירועים. שתי השרות, ביחד עם ראש העירייה, מוטי ששון, אף השיקו את הפרויקט בטקס שבו השתתפו תלמידים, אנשי חינוך, ניצולי השואה וחסידי אומות העולם.

בשעתו הוערך כי האנדרטה תוקם תוך שנה מיום העצמאות ה-60, ובהמשך נשמעו הערכות כי האנדרטה תקום לקראת חגיגות ה-70 לחולון, אולם לא כך קרה. חודשים ספורים לאחר האיסוף התקיימה תחרות לבחירת דגם האנדרטה, שבה השתתפו 60 מעצבים, אמנים, פסלים ואדריכלים. הדגם שנבחר היה של האדריכל טל סניור.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנחנו לא קשורים לביצוע פרויקט האנדרטה, ואת הסיבות לעיכובים יש להפנות לעירייה". מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה הקציבה לפרויקט תב"ר (תקציב בלתי רגיל) בסך 1.4 מיליון שקל. מטה חגיגות ה-60 הבטיח אף הוא השתתפות כספית, שטרם הועברה. כרגע העירייה פועלת במקביל בשני מישורים – הליך תכנון השטח שנבחר וגיוס תורם. מדובר בעלויות גבוהות, ולהערכת האגף לגנים ולנוף, עבודות ההקמה יחלו עוד השנה".