יש פייסבוק, אין חברות: צעירה (23) מחולון מואשמת, כי השתלטה על העמוד האישי של תושבת העיר בפייסבוק, שינתה תכנים, שוחחה עם חבריה ואפילו הודיעה למקום עבודתה שבכוונתה להתפטר מהעבודה.

כתב האישום הוגש בשבוע שעבר לבית משפט השלום בראשון לציון על ידי התובע עו"ד ראאד ענוז מפרקליטות מחוז תל אביב. הנאשמת, כך עולה מכתב האישום, חדרה ממחשב ביתה לעמוד הראשי של המתלוננת באתר פייסבוק ולתיבת הדואר האלקטרוני שלה. לאחר מכן, סימנה במרמה באתר כי שכחה כביכול את סיסמת הכניסה לעמוד האישי שלה. אז קיבלה הודעה, כי סיסמת הכניסה לעמוד האישי תישלח לתיבת הדואר האלקטרוני של החברה.

מכתב האישום עולה, כי על פי תנאי שירות הדואר האלקטרוני, במקרה שהמשתמש שכח את סיסמת הכניסה "ניתן להיכנס על ידי כתיבת מענה נכון לשאלה אישית מסויימת". שאלה אישית כזו הוגדרה על ידי החברה בעת תהליך ההרשמה הראשוני שלה לשירות הדואר האלקטרוני.

הנאשמת קיבלה במרמה את הזכות לענות על השאלה האישית האמורה וניחשה את המענה הנכון לה. לאחר מכן, נכנסה לתיבת הדואר של החברה וקיבלה לידיה את סיסמת הכניסה לעמוד האישי שלה בפייסבוק. אז, כך עולה מכתב האישום, עיינה בתכנים האישיים של החברה האגורים בעמוד האישי ושינתה חלק מהתכנים הפרטיים. לרבות תמונת הפרופיל שלה, מחיקת חלק מרשימת החברים שלה "והכל שלא בידיעתה".

במהלך הכניסה לאתר התחזתה בשמה של החברה ושוחחה במרמה עם אחת מחברותיה. כמו כן, הודיעה למקום עבודתה של החברה שבכוונתה להתפטר. כמו כן, העתיקה חלק מהתכנים הפרטיים, לרבות מכתבים אישיים לתיבת הדואר שלה.

כתוצאה מאיפוס סיסמת הכניסה ושינוייה נחסמה גישתה של החברה לתיבת הדואר ולעמוד האישי שלה באתר פייסבוק.
עוד נטען, כי בהזדמנויות רבות הטרידה את החברה באמצעות הטלפון שבביתה והטלפון הנייד שברשותה. הנאשמת סירבה להגיב. המתלוננת אמרה: "אין לנו קשר ואני ממש לא יודעת מי זאת".

אתם לא חברות?
"לא. אני לא ראיתי אותה בחיים שלי. לא בשם, לא בתמונה ולא כלום. קמתי ביום שבת בצהריים. חברה שלי התקשרה אליי ואמרה לי משהו על הפייסבוק, שדיברנו על משהו מסויים ואמרתי לה שבכלל לא הייתי בפייסבוק כי בכלל ישנתי. באתי להיכנס וראיתי שאני לא מצליחה. ניסיתי להיכנס למייל שלי וראיתי שגם אליו פרצו. בסופו של דבר, אחרי כמה ימים היא נתנה לחברה שלי את הסיסמה לפייסבוק. זה קרה אחרי שחברה שלי התחננה אליה, אז הצלחתי שוב להיכנס לאתר".

יש לך מושג למה היא עשתה את זה?
"לא. אין לי מושג".