תחנה סופית בבית המשפט: "האוטובוס עצר בבית חולים 'וולפסון', והנהג סירב להמשיך לתל אביב על פי לוח הזמנים המתוכנן". כך טוענת מאמנת כושר אישית תושבת האזור בתביעה בסך 25 אלף שקל, שהגישה נגד חברת אגד לבית המשפט לתביעות קטנות בראשון לציון. האישה מבקשת פיצויים על אי נעימות, עוגמת נפש, איבוד זמן והפסדים עתידיים אפשריים.

לטענתה, נסעה בדחיפות לתל אביב כדי להיפגש עם לקוחה פוטנציאלית, ש"ההתקשרות עמה החלה לקרום עור וגידים". מסיבה זו הגיעה בסביבות 15:00 לתחנה ברחוב כצנלסון בבת ים, ועלתה על אוטובוס בקו 85, "המציין מפורשות שהוא מגיע לתל אביב".

לטענתה, נסעה בעבר פעמים רבות בקו זה, ולכן היא מכירה את המסלול שלו: מתחיל בראשון לציון, עובר דרך שדרות ירושלים ומגיע לרחוב סלמה בתל אביב, שם התכוונה לרדת. אלא שלהפתעתה נוכחה לגלות שהאוטובוס עצר בבית חולים "וולפסון" בחולון. הנהג סירב להמשיך לתל אביב, "כאשר אני מנהלת איתו ויכוח קשה עם דמעות בעיניים. ראיתי כיצד איבדתי שעות יקרות. התסכול שלא הצלחתי להגיע לפגישה הצטרף לתחושת התסכול בלהיות תלויה כבובה על חוט, חסרת אונים מול מערכת, שכלל לא מעוניינת ללכת לקראתי ולהתייחס אלי".

אגד טענה בכתב ההגנה כי עקב סגירת התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, עברו ב-2009 קווי השירות שהיו מגיעים לתחנה זו שינוי או ביטול. לאחר קבלת אישור משרד התחבורה, פורסם דבר השינוי באתר האינטרנט של אגד, בעיתונות המקומית ובאמצעות מינשרים שחולקו באוטובוסים.

"אגד מצירה על כך שהנוסעת לא ראתה את מגוון הפרסומים הנוגעים לשינוי באותו קו שירות. החברה, מבחינתה, עשתה כל שביכולתה כדי להודיע לציבור את דבר השינוי".
מאחר שבא כוחה של אגד לא הגיע לדיון, חייב השופט ארז יקואל את החברה לשלם לנוסעת 18 אלף שקל. אגד ביקשה מבית המשפט לבטל את פסק הדין.