והם שבחרתם: אחרי שהצעתם שורה ארוכה של מכות המטרידות אתכם ומדירות שינה מעיניכם, בחרתם גם את מה שנחשב למטרד הכי-הכי, למכה-מכה בעיר מגוריכם. שיכללנו את תוצאות הבחירה שלכם עם בחירת צוות מערכת mynet שפלה ו"ידיעות חולון" והדירוג הסופי הנה הוא לפניכם (בתקווה שבפסח הבא נוריד כמה מכות מהרשימה).


המכה ה-1: מטוסים מעל העיר

אם נתקלתם בתושב חולון מפהק על הבוקר, זה לא מקרי. רעש מטוסים שאינו פוסק גם בלילה, מדיר שינה מעיני רבים מתושבי העיר. מוטי ששון, ביחד עם ראשי רשויות נוספים, מנסה להילחם במטרד, וכולנו מחזיקים לו אצבעות.
אם רק יופסקו טיסות הלילה – דיינו.
והעצה שלנו: לרכוש אטמי אוזניים איכותיים.

המכה ה-2: חפש את החנייה


בלאגן בחניה. מצוקה של ממש. צילום: יואב זיתון

כמה מתסכל לקנות כרטיס, להתלבש יפה ולהגיע להצגה בתיאטרון חולון - רק כדי לגלות שלא נותרה לכם אף חנייה פנויה. התיאור הזה הוא מנת חלקם של רבים מדי ערב, ועוד לא דיברנו על תושבי האיזור, שסובלים מהמצוקה מדי יום ביומו.
אם רק היו מוצאים פתרונות יצירתיים – דיינו.
והעצה שלנו: סעו בתחבורה ציבורית. או לכו ברגל.

המכה ה-3: כדאי להתפלל. אבל איפה?

לא נעים, אבל תושבי קרית אילון מצטופפים כבר כמה שנים במרתף בית פרטי כדי להתפלל, במקום להתרווח בבית כנסת מכובד, שטרם הוקם בשכונה היוקרתית.
אם רק היו מוצאים כבר את הכספים ומקימים את בית הכנסת – דיינו.
והעצה שלנו: להתפלל חזק יותר, אולי זה יעזור!

המכה ה-4: ילדים זה שמחה? תלוי

רבים מילדי השכונה החדשה קרית אילון נאלצים לכתת רגליהם מדי יום לקווי העיר, כיוון ששובצו בגנים בשכונות אחרות, מרוחקות ממקום מגוריהם.
אם רק היו נערכים מראש ומוסיפים עוד גני ילדים – דיינו.
והעצה שלנו: לצייד את הילדים בכובע ובמימייה, ולקוות שבשנה הבאה ילמדו קרוב לבית!

המכה ה-5: אלימות? לא בבית ספרינו

במקום לפתור מחלוקות ובעיות בדרכי נועם, העדיפו באחרונה כמה הורים חולונים לנבל את פיהם ולנהוג באלימות כלפי אישי חינוך בעיר.
אם רק היו שומרים על תרבות דיבור ומהווים דוגמה חיובית לילדיהם – דיינו.
והעצה שלנו: לא לאלימות!

* ארבע כוסות

כוס ראשונה: לגשר השקמה

בנייתו של הגשר המיוחל במחלף הסיירים מתקדמת בקצב מהיר. בנייתו של הגשר, שעתיד לחבר את שדרות ירושלים בחולון לכביש מספר 4, עלתה למדינה ולעיריית חולון 500 מיליון שקל. אם הכל ילך כמתוכנן, פתיחת הגשר תקדם מאוד את בניית פארק ההייטק באיזור התעשייה, ותוסיף מקומות תעסוקה רבים.

כוס שנייה: לביטול אגרת השמירה

לאחר סאגה מתמשכת, הורה בג"צ באחרונה לעיריית חולון להפסיק עד תום השנה לגבות את אגרת השמירה, המממנת את פעילות סיירת הביטחון העירונית. כן הוחלט כי על משרד הפנים לקבוע נהלים ברורים לגבי סוג הפעילות הביטחונית שרשות מקומית מוסמכת לקיים, ומקורות מימונה. תושבים רבים בעיר, שהתנגדו לאגרה, רואים בכך סיבה טובה לאופטימיות.

על שאר המכות ויתר הכוסות בכתבה המלאה המתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות חולון".