צמצמו חשיפה בגלל חשיפת יתר: מעבדת מחשבים בבית ספר יסודי בחולון נסגרה באחרונה למשך ימים מספר, לאחר שהתקבלו תלונות הורים לפיהן תלמידים נחשפו לאתרי אינטרנט פורנוגרפיים, במהלך שיעור מחשבים.
לאחר בדיקה מקיפה, טוענים בבית הספר, לא התגלה שחר לטענות, והתברר כי אחד התלמידים צפה, לדבריו, בסרט פורנוגרפי מחוץ לבית הספר.

הורים לתלמידים בשכבת ג' בבית הספר התלוננו לפני שבועות מספר, כי במהלך שיעור מחשבים שהתקיים לאחרונה במעבדת המחשבים, נחשפו ילדיהם לאתרי אינטרנט פורנוגרפיים. ההורים טענו כי לא ייתכן שהאתרים הללו יהיו נגישים לילדים הרכים, ובוודאי לא בבית הספר, בו הפיקוח צריך להיות מוגבר.

הנהלת בית הספר, בשיתוף ועד ההורים המוסדי, החלו מייד עם קבלת התלונה, בבדיקתה, וכצעד ראשון הורו על סגירת מעבדת המחשבים באופן זמני.

"מייד כששמענו את הטענות הללו", מספרת יו"ר ועד ההורים, "מעבדת המחשבים נסגרה, אף תלמיד לא נכנס אליה, והמחשבים נבדקו באופן פרטני פעמיים, בידי אנשי מקצוע.

נערכה בדיקה הסטורית לשחזור האתרים בהם גלשו הילדים, והתגלה שלא היה ולא נברא. בנוסף, ביקשנו מספק האינטרנט שלנו לחסום אתרים בעייתיים.

בכל מקרה, אף מורה בבית הספר לא ראה שום תלמיד בעת גלישה לאחד מהאתרים הללו. אנחנו לא יכולים להיות אחראים לכל מה שהילדים עושים בזמנם החופשי, אנחנו יכולים לדאוג אך ורק למה שקורה בבית הספר.

הנהלת בית הספר וגם ועד ההורים הוציאו מכתבים להורים לפני כשבועיים, בהם הוסבר שמעבדת המחשבים נסגרה מייד עם קבלת התלונה לצורך בדיקה מקיפה, והיא נפתחה מחדש רק לאחר בדיקה נוספת, בה נמצא שלא היה ולא נברא.
יחד עם זאת, אני יכולה לומר שבמידה שכן היה אירוע חריג, אז הוא היה יחיד ונקודתי, וכעת אין שום כניסה לאתרים פורנוגרפיים בבית הספר.

כרגע, שיעורי המחשבים מתקיימים כרגיל בבית הספר, ואף הזמנו מספר הורים למעבדת המחשבים, כדי להוכיח להם שאין גישה לאתרים כאלה".

מעיריית חולון נמסר בתגובה: "צוות בית הספר ערך בדיקה מדוקדקת של הטענות ומצא, שאחד התלמידים סיפר שצפה בסרט פורנוגרפי בבית סבתו, ולא בבית הספר. יש להדגיש, כי כל האתרים האסורים לצפייה סגורים בהתאם להוראות משרד החינוך ומינהל החינוך העירוני ואולם יחד עם זאת, האינטרנט פתוח לעבודה שוטפת של התלמידים. בכל מקרה, בית הספר מינה ועדת בדיקה לעניין זה בשיתוף הורים מומחים בתחום לבדיקת הנושא".