"זה כמו שהיינו במלחמה. לא כל אחד יכול לשרוד": שלוש שנים אחרי שניצח את הלוקימיה, מתמודד ניסן כהן (22) מחולון עם מותו של חברו הטוב נועם (רפאל) להב מרחובות, שנפטר בשבוע שעבר מהמחלה. כהן: "זה כמו שהיינו במלחמה. לא כל אחד יכול לשרוד".

לפני חמש שנים, בהיותו בן 17, גילו בגופו סרטן. "הייתי בכיתה י"א, בדיוק בזמן הבגרויות. בגלל שהייתי שנתיים בטיפולים בבית חולים, לא ממש למדתי. האגודה למלחמה בסרטן ובית הספר סידרו לי מורים פרטיים במקצועות שבהם הייתי אמור לעבור בגרויות. התגברתי על הכל".

כשכהן אומר שהתגבר על הכל, הוא מתכוון גם לכך שכיום הוא מחזיק בתעודת בגרות ב-13 יחידות לימוד במגמת הנדסת תוכנה, ובממוצע של יותר מ-90. הוא עובד ברשת חנויות לציוד משרדי, אך לדבריו אינו משתף את חבריו לעבודה בקורות אותו, אלא אם כן "אלה אנשים שקרובים אלי בצורה כלשהי".

המקום שבו הוא משתף את הסובבים אותו הוא בעמותת "קשת בענן", שהוקמה כדי לעזור, לתמוך ולסייע לילדים החולים במחלות המטולוגיות ואונקולוגיות, ולמשפחותיהם, בזמן המחלה ולאחריה. כהן משמש כחבר בוועד העמותה.

"העמותה מנסה למצוא לילדים ולנערים שנמצאים במצב הזה, עבודה. חוץ מזה היא עושה מה ששום עמותה לא עושה: מטפלת במשפחות שילדיהן לא שרדו. כחבר הוועד, אני אישית אחראי על הבאת תורמים. זה לא כמו איש כספים שהולך לבקש תרומות מאנשים, אני עברתי את זה. אני יודע בדיוק איך וכמה צריך לתרום ובאיזה צורה לגשת לאנשים".

בשבוע שעבר זימן הגורל לכהן התמודדות נוספת. "לצערי, חבר טוב שלי נפטר. הוא היה איתי בטיפולים ארבע שנים ולפני שבוע נפטר, כשהוא בן 20. הייתי איתו כל הזמן, המשפחה שלו היא כמו המשפחה שלי. החלמתי לפני שלוש שנים, ומאז הייתי לצדו כמה שיכולתי. זה התחיל אצלו לפני ארבע שנים. היתה לו לימפומה ואחר כך לוקמיה, והוא נפטר".