רומן על ארבע: סושי החתול, שאליו הצטרף גם ברווזון, אימצו להם כאם תרנגולת בשר שהובאה לפינת החי, לאחר שנפלה, באורח נס, ממשאית בדרכה לשחיטה. השניים מסתובבים בקרבת התרנגולת, שוכבים לצדה, מנקים את נוצותיה ומתכרבלים בחיקה כבנים.

מספרת מנהלת פינת החי, נוי אדר: "לפני כשלושה חודשים הגיעה אלינו תרנגולת בשר, לאחר שנפלה ממשאית, בדרך לשחיטה, באמצע נתיבי איילון, ואדם טוב אסף אותה. מה שמאפיין את התרנגולות האלה זה רגליים קצרות והרבה שומן באיזור החזה. בגלל שהן שמנות מאוד, קשה להן ללכת והן נוטות להיות חולניות מאוד.

בזכות האיש שמצא אותה, היא ניצלה משחיטה, והגיעה אלינו. התרנגולת הייתה ממש בהלם והיא רעדה, אולם היא לא נפצעה בגופה. בגלל שהייתה לחוצה, לא יכולתי לשכן אותה עם שאר התרנגולות שמצויות אצלנו, לכן שמתי אותה בחוץ, ליד המשרד שלי, במקום בו יש דשא, והיא טיילה לה שם".

"יום אחד", ממשיכה אדר, "הכלב שלי בא לבקר ונשך אותה בכנף. וטרינר שבדק אותה ראה שלא נשאר סימן מהנשיכה, אולם מאז היא הפסיקה ללכת, אולי זה קרה מהלחץ. היא התחילה לשבת ליד המשרד שלי ודרכה הצטלבה עם שני בעלי חיים אחרים שנמצאים אצלנו – חתול בשם סושי, שגדל אצלנו, וברווזון.

"סושי החתול החליט שהתרנגולת היא אימא שלו והיה לו נעים איתה. הוא התחיל לשכב לידה כל היום, והוא ממש מתרפק עליה עם גופו. הוא עושה תנועות הנאה שחתולים עושים כשהם יונקים או כאשר טוב להם. בנוסף, הוא גם מנקה לה את הנוצות. התרנגולת, מצדה, שוכבת שם ולא מקרקרת, כי הוא לא מאיים עליה בשום צורה.

לגבי הברווזון, מה שקרה איתו, זה שיש אצלנו ערבוב של ברווזים ותרנגולים. קרה שברווזה הטילה ביצה ובטעות תרנגולת אחרת דגרה עליה, ולמעשה ניכסה אותה לעצמה. כך שהברווזון נולד, בעצם, לאימא תרנגולת ועליו ללמוד מיומנויות שהיא לא יכולה ללמד אותו, כמו שחייה, למשל.

מעבר לכך, הוא חייב הגנה של חיה מבוגרת שתשגיח עליו מפני עורבים, למשל. נאלצנו לבודד את הברווזון והוצאנו אותו ללימודי שחייה. הוא, מצדו, הלך וטייל ליד תרנגולת הבשר, והסתובב בקרבתה. היא לא מתנגדת, וגם החתול סושי לא נוגע בו. יחסים כאלה והתכרבלות כזאת כמו שיש בין שלושת החיות הללו, עוד לא הייתה לנו, וזה ממש נחמד", סיכמה אדר.