יוזמה מקורית: עובדת מיעוטן של בנות בקרב תלמידי הפקולטה להנדסה ב מכון הטכנולוגי בחולון, הטרידה את דיקן הפקולטה, פרופ' גדי גולן, והובילה אותו ליצור קשר עם הנהלת בית הספר "אורט" חולון. פרופ' גולן שוחח עם רכזת האלקטרוניקה בבית הספר, אורלי לוי, שהיא בוגרת המכון בעצמה, וביחד רקמו השניים מפגש משותף לתלמידות (וגם לתלמידי) כיתות ט' בבית הספר, שהתקיים באחרונה.

מטרתו של פרופ' גולן הייתה לנפץ את "תקרת הזכוכית" כהגדרתו, של בנות הלומדות לימודי הנדסה גבוהים, בעזרת ניסיון לקרבן לתחום מבעוד מועד. "הוחלט שאחבור אל תלמידי חטיבת הביניים", אמר פרופ' גולן, "ואכיר להם את מושג האקדמיה בכללותו ואת מושג 'הנדסת האלקטרוניקה' בפרט. בנוסף, הוחלט להפריד את הבנות מן הבנים בעת המפגש, על מנת להיטיב את מיקוד הפניה אל הבנות".

התלמידות שנכחו בפגישה התבשרו כי בעתיד תוקם "סיירת בנות להנדסה", אליה יתקבלו רק הטובות ביותר. גם התלמידים הבנים שהתעניינו בנושא, נפגשו לאחר מפגש הבנות עם פרופ' גולן וזכו לקבל תשובות בנושאי הנדסה, טכנולוגיה והייטק.

במסגרת קשרי הקהילה של המכון הטכנולוגי עם בני הנוער, הם מוזמנים דרך קבע לסדרת הרצאות בפקולטה להנדסה, במסגרת מפגשי "חלון לחזון", המונהגים שם, וכן להרצאות יזומות של סגל הפקולטה בנושאי אלקטרוניקה.