די לאלכוהול: המאבק בתופעת שימוש בסמים ואלכוהול, שמתקיים לאורך כל השנה בתוכניות מניעה והסברה באכיפה ובטיפול, יקבל בחודש הקרוב, במסגרת חודש המאבק הלאומי בסמים ובאלכוהול, חשיבות יתרה במטרה להעלאת המודעות הציבורית לקיום הבעיה ולדרכי הטיפול בה.

הכותרת שליוותה את הסמינר - "מי ששותה שוטה" - הינה פרי יוזמתן של תלמידות בי"ס 'עתידים' - שני אללוף, שחר שלום, יעל טוביה, אינה אגייב ומעיין גרשון אשר גם עיצבו כרזה לצורך מטרה זו. המסר הוא, שמי ששותה אלכוהול עלול להשתטות (ולעיתים לשלם ביוקר על אותן שטויות). מסר זה הינו חלק מרכזי בעבודת ההסברה העירונית, שמטרתה מניעת תופעת שתיית האלכוהול בקרב בני נוער.

סמינר 'עמיתים, המתקיים בשיתוף משרד החינוך, מיועד לנציגים נבחרים מכל שכבת כיתות ח' בעיר ועוסק בסכנות האלכוהול ובתרבות הפנאי של בני נוער.

הסמינר נפתח בברכת ראש העיר, מוטי ששון, ונציגי מנהל החינוך וכלל יומיים של הרצאות מומחים בתחום האלכוהול ותרבות הפנאי של בני הנוער לצד ההצגות "משקה משקר" ו"החברה הטובעים", הממחישות את הנזקים העלולים לקרות בעקבות שתיית אלכוהול.

בין הפעילויות השונות שולבו סדנאות בהנחיית יועצות בתי הספר שאליהם הגיעו בוגרי הסמינר משנים קודמות על מנת לשתף את התלמידים בתהליך שהם עברו ולהדגיש את חשיבות תפקיד העמית כמוביל שינוי בקרב החברים.

כמו בשנים קודמות, גם השנה, עמדה בפני התלמידים משימה לייצר קמפיין הסברתי עם מסר בנושא סכנות האלכוהול ועידוד בילוי ללא אלכוהול לבני הנוער.

השנה נוספה להם גם משימה חדשה- גיוס ההורים ומבוגרים נוספים כשותפים למאבק חשוב זה. לשם ביצוע משימה זו הזמינו העמיתים ההורים ומבוגרים נוספים להרצאה בנושא אלכוהול ומתבגרים - "אלכוהול - אויב או אוהב?". ההרצאה תתקיים בבית שטיינברג ביום חמישי 10.12.09 בשעה 20:00. הציבור מוזמן להגיע.