פגיעה ישירה בטהרה: אלמונים בחרו דווקא את היום שבו נערכו הבחירות למועצה הדתית באזור, כדי ללכלך ולפגוע במקווה ביישוב. את המהומה גילה יו"ר המועצה הדתית, זכריה שררה (60), שזכה בבחירות בקדנציה שלישית.

שררה נבחר, כהגדרתו, "ברוב קולות, למרות האופוזיציה הלוחמת". לדבריו, אני לו מושג מי אחראי לפגיעה. "באותו בוקר התקשר אלי בחור שבא לטבול במקווה, וסיפר לי שיש לכלוך בתוך המקווה", הוא מספר.

"באתי לשם וראיתי ספסל, שני כסאות, סמרטוטים, מגב, נייר טואלט, וירחם השם איך זה נראה. קראתי לרב הישוב, אברהם כהן, והוא נתן לזה ביטוי בישיבת המועצה החגיגית. הוא אמר שאם מישהו מבחוץ היה רואה את זה, הוא היה אומר: 'ככה מתנהגים אנשים דתיים'.

"המקווה פתוח כל היום. יכול להיות שמישהו נכנס, עשה את מה שעשה ויצא החוצה. הציעו לי להתקין מצלמות, אבל אין לי תקציב". שררה לא הגיש תלונה במשטרה, "מהסיבה הפשוטה, שהיתה צריכה לבוא לטבול משפחה אחרי אבלות. הייתי צריך לנקות בעצמי את המקווה מהר מהר. יחד עם המזכירה שלי, הוצאנו את הסמרטוטים, ופיזרנו חומר חיטוי".

יש לך חשד?
"לא, אין לי חשדות. כתוב בגמרה: 'החושד בכשרים לוקה בגופו'".
איך אתה מסביר את צירוף המקרים שזה קרה דווקא ביום הבחירות?
"לאלוהים פתרונים. לשמחתי, לא נגרם נזק, אבל נגרמה עוגמת נפש רבה למשפחה, שבאה אחרי אבלות וטבלה במים קרים".

מה התוכניות שלך בקדנציה הנוכחית?
"בחודשים הקרובים אנחנו עומדים להיכנס לתוכנית הבראה, שאמורים לאשר אותה בישיבת המועצה הדתית הקרובה. אנחנו חותמים למשרד הדתות על תוכנית שבה אני מבטל תפקיד של מפקח כשרות ומצמצם תפקיד של מזכירה לחצי משרה. אני אמור לקבל איש אחזקה, שהוא עובד ניקיון ומפקח עירובים בחצי משרה. אני אישית מתנדב כבר שבע שנים.
"אני משלם 2,500 שקל מכיסי לטובת העירוב וכלי רכב".

זה כדאי לך?
"אם הייתי רודף אחרי משכורת, זה בכלל לא כדאי. מה שמריץ אותי זאת האהבה שלי לעבוד עם בתי הכנסת, הרבנים והמקווה. אני מאמין גדול באמרה: 'מי שמזכה את הרבים, זכות הרבים עומדת לו'".
אתה ממש צדיק.
"האמת היא שאני מסכים איתך, אבל אני אוהב את העבודה".