מחסור ברופאים: "אוכלוסיית אזור שילשה את עצמה במהלך השנים, אך מספר הרופאים נשאר כשהיה". כך טוענים תושבי אזור החברים בקופת חולים 'כללית'. התושבים חתמו על עצומה בה הם מבקשים לתגבר את המרפאה ברופאים נוספים.

בעצומה נטען, שהרופאים אינם יכולים לעשות מלאכתם נאמנה: "אין תורים, אלא תורים דחויים ליום או יותר. אין לרופא זמן לשמוע את החולה ולהיענות לצרכיו, כי בזמן שחולה יושב מולו הוא ממלא טפסי תרופות לחולה אחר. אנו דורשים מהנהלת הקופה רופא נוסף במרפאה כדי לתקן את העוול שנעשה לנו".

בעיה נוספת בסניף, טוענים התושבים, היא צמצום בשעות קבלת הנשים אצל רופא נשים. "בעבר", נכתב בעצומה, "הרופא עבד פעמיים בשבוע בסניף, ועתה הוא מקבל מטופלות פעם בשבוע למשך שעתיים וחצי. "תושבי אזור אינם ילדים חורגים ומגיע לנו לפחות מה שהיה עד כה – רופא נשים פעמיים בשבוע".

לאה גור, שחתומה על העצומה, מספרת: "רופאת המשפחה שלנו חלתה ועזבה את המרפאה, אז עכשיו כל שני וחמישי יש רופא מחליף בקופה. "אם לפני 30 שנה, כשהגענו להתגורר באזור, היו שני רופאים, אז עכשיו האוכלוסייה שילשה את עצמה והמצב נשאר אותו דבר".

דוברת משרד הבריאות מסרה בתגובה, כי "לא קיימת תקינה בארץ באשר למספר הרופאים. למבוטח יש חופש בחירה ברופא המטפל/סניף המטפל ובקופת חולים המבטחת. רצוי לפנות לדוברת הכללית".

דוברת שירותי בריאות כללית במחוז תל אביב מסרה בתגובה: "כמות הרופאים הינה נגזרת ישירה של כמות הלקוחות המרפאה. היא נבדקת באופן שוטף ועומדת על פי התקנים גם היום. במידה ויצטרפו בעתיד לקוחות נוספים למרפאה, נשמח להגדיל את כמות הרופאים. אורך התור לרופא במרפאת אזור עומד על פחות מ 24 שעות. במקרים דחופים מתקבל הלקוח מיידית. בכללית אנו מאמינים, כי כל הרפואה היועצת צריכה להינתן תחת קורת גג אחת ולכן יש לנו מרכזי רפואה יועצת פזורים במחוז לטובת לקוחותינו.