הכתובת על הקיר: רחוב ההסתדרות בחולון הוצף בשבוע שעבר בכתובות גרפיטי שחורות האומרות "כהנא צדק", שרוססו על קירות חשופים כמו כניסות לבניינים וסמוך לעסקים ולגני ילדים. אחד הדיירים ברחוב ההסתדרות, שכתובת כזו נכתבה על קיר הכניסה לביתו, חווה גם מפגש עם פקח עירוני, שהודיע לו חגיגית שאם לא יסלק את הכיתוב תוך שבוע ימים, יחויב הבניין שלו בקנס של 290 שקל.

"כנציג הוועד, הסברתי לפקח שאין לי יד בדבר, ושכל העיר מרוססת בכתובת האלה. מדוע אנחנו צריכים לשלם את הקנס על כתובת שאין לנו שמץ של הזדהות איתה, ובטח שלא אנחנו אחראים לה? גם נפגענו מהכתובת על הקיר וגם אנחנו צריכים להעלים אותה? הוא אמר שזה החוק, ומאחר שלא נמצא המשחית, תפקידנו לתקן את המעוות.

"זה הכעיס אותנו מאוד", אומר הדייר, "אבל הבנו שאין לנו מה לעשות. ניסינו לנקות את הכתובת, חלף שבוע ימים בדיוק, והפקח העירוני הגיע ונתן לנו קנס, ובנוסף הודיע לנו שאם לא נסלק את המפגע תוך 18 שעות, הקנס יוכפל. כבר למחרת קנינו צבע וצבענו את הקיר, אבל מי מבטיח לי שהדבר לא יחזור על עצמו?"

בתגובה נמסר מעיריית חולון: "עפ"י החוק, כל בעל נכס אחראי על הנכס שבבעלותו גם אם לא זה שגרם לנזק. במקרים שמדובר בגרפיטי, וזה לא משנה אם זה כהנא, סיסמאות אחרות או סתם לכלוך, העירייה באמצעות הפיקוח העירוני מחייבת את בעל הנכס לנקות את המטרד. אם לאחר פרק הזמן שניתן לו לביצוע (לנקות, למחוק, לצבוע וכדומה) הדבר לא בוצע, בעל הנכס נקנס.אם גם זה לא יעזור, יקבל עוד אחד.... החוק מחייב זאת גם אם בעל הנכס אינו שותף למעשה או אינו מסכים לו. הנכס באחריותו וזוהי חובתו".

עוד נמסר כי "בתחומי העיר מוקדים רבים רוססו בכתובות גרפיטי ובינתיים לא נתפסו הגורמים שביצעו את המעשה. העירייה פועלת בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת ללכוד את המבצעים ובסופו של דבר הם יימצאו וימוצה איתם הדין. העירייה מבצעת פעולות ניקיון או מחיקה במקומות הציבוריים שניזוקו".