אמנות לנפש: מיטב האמנים נרתמו השנה להופיע יחד על במה אחת בקריאה נרגשת להילחם בסטיגמות הקיימות בחברה כלפי נפגעי הנפש החיים בקהילה. האירוע, המתקיים במסגרת אירועי חודש המודעות לבריאות הנפש, נערך תחת הכותרת "ערב אמנות שווה לכל נפש", והוא פרי יוזמה משותפת של תוכנית 'עמיתים' לשילוב נפגעי נפש בקהילה ועמותת 'איכות בשיקום', ורשת קהילה ופנאי בחולון. האירוע יתקיים במרכז שטיינברג בחולון ב־30 בנובמבר 2009 בשעה 18:30.

מטרת האירוע היא לשקף את בריאות הנפש דרך ראי האמנות והיצירה בשילוב קטעי שירה, קריאה ומשחק ויופיעו בו בהתנדבות אמנים מובילים דוגמת עלמה זוהר, מנשה נוי, שירה גפן, אפרת גוש, מיכאל מושנוב, ולאה שבת.

במרכז האירוע יתקיים פאנל בהנחייתו של פרופ' יורם יובל, בהשתתפות אנשים המתמודדים עם מחלות נפש שיחלקו עם הקהל מחוויותיהם היומיומיים ובליווי הופעות האמנים.

כמו כן, תוצג התערוכה 'עמיתים לאמנות', הנודדת מזה שנה בגלריות נבחרות
בארץ. תערוכה ייחודית ומרגשת זו מציגה יצירות של אמנים יוצרים בשדה האמנות הישראלי, לצד אמנים משתתפי תוכנית 'עמיתים' המתמודדים עם מחלות נפש אשר מוצגות זו לצד זו ללא הבדל.

אירוע זה מתקיים על רקע נתונים קשים אודות הסטיגמות הקיימות עדיין בחברה כלפי נפגעי הנפש. סקר של החברה למתנ"סים מגלה כי 56% אינם מוכנים להעסיק פגועי נפש ו־18% לא מוכנים לנהל אפילו שיחה ידידותית. הסטיגמות כלפי אנשים נפגעי נפש פוגעות ביכולתם לתפקד ולהשתלב בקהילה כאחד האדם. 'עמיתים', יוזמה משותפת של משרד הבריאות והחברה למתנ"סים, משלבת אנשים נפגעי נפש בפעילות פנאי ותרבות במתנ"סים ברחבי הארץ עם הקהילה הרחבה. התוכנית, שהתחילה בשישה מוקדים, פועלת כיום ב־60 מתנ"סים ברחבי הארץ ופותחת לאלפי אנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים צוהר להשתלבות בקהילה וחזרה למעגל חיים פעיל ומשמעותי.

עמותת 'איכות בשיקום', עוסקת בהקמת פרויקטים שיקומיים בקהילה ובמסגרת המרכז לבריאות הנפש ע"ש יהודה אברבנאל. מטרת העמותה ליזום, לפתח ולנהל שרשרת אינטגרטיבית של שירותים איכותיים ומתקדמים לשיקום וטיפול לנפגעי נפש בקהילה, תוך שמירת הרצף הטיפולי בין השירותים ותוך שיפור מתמיד באיכות השירות הניתן למשתקם. בין שירותיה: פרויקט "נווה" לדיור מוגן ומרכז אלמו"ג לשיקום.