התנהגות בלתי הולמת: האלוף (במיל') עוזי דיין, שכיהן כסגן הרמטכ"ל ויו"ר המועצה לביטחון לאומי, היה השבוע אורחו של בית הספר התיכון "אילון" בחולון. דיין הוזמן להרצות בפני תלמידי כיתות יא' ויב', רגע לפני גיוס לצה"ל, ועסק בהרצאתו בשאלות הנוגעות להנהגת המדינה ולמנהיגות.

"זה לא נגמר בלשאול שאלות ולקבל תשובות", אמר דיין לתלמידים שגדשו את אולם הספורט של בית הספר. "צריך גם לעשות עם זה משהו. כל אחד יכול להתנדב ולעשות דברים ולא לחשוב רק על עצמו. כל מה שאתם עושים – תעשו כמיטב יכולתכם".

דיין נאלץ לעצור את דבריו פעמים מספר, בשל הפרעות קולניות מהקהל, ואילו מנהלת בית הספר, רונית חיימוב, נזפה בתלמידים, עם סיום ההרצאה, על התנהגותם במילים: "משהו בנימוס שלכם מאוד לא מכובד. אני הרגשתי בושה גדולה, ומקווה שזאת מעידה חד פעמית".

גם תלמידי מגמת התקשורת בכיתות יא' ויב' בתיכון "אורט מדעים" בחולון זכו לביקור של איש צבא. בשבוע שעבר ביקר בבית הספר ראש מחלקת התקשורת בחטיבת דובר צה"ל, אל"מ עופר קול. קול שגדל והתחנך בשכונת ג'סי כהן בחולון, סיפר לתלמידים אודות חשיבות עבודת הדוברות וההסברה, וכן פירט אודות פעילות חטיבת דובר צה"ל.

כמו כן, שיתף קול את התלמידים בהליכי המיון והגיוס לחטיבה, ועודד אותם להתגייס אליה. בהמשך התפתחה שיחה מרתקת בנושא תפקוד צה"ל מבחינה תקשורתית במלחמת לבנון השנייה ובמבצע עופרת יצוקה.

רכזת מגמת התקשורת, רינה מצליח כהן, ציינה כי לשאלתו של קול, ענו תלמידים מספר כי ירצו להתגייס לשירות בחטיבה, אולם אחרים השיבו כי יעדיפו לשרת שירות קרבי.