סכסוך שכנים מצא את דרכו לבית המשפט בדמות תביעת לשון הרע. תושב חולון הגיש לבית משפט השלום בראשון לציון תביעת לשון הרע בסך 100 אלף שקלים נגד שכנו, שלטענתו תלה "מודעת אבל" משמיצה. "בצער רב אנחנו מודיעים בזאת, כי נמצא באזורכם נוכל, עבריין ומוג לב, שגנב ממני וממשפחתי מיליון שקלים, והותיר אותנו עם חובות ענק, חסרי כל, ללא יכולות לפרנס את שני ילדינו הקטנים", כך נאמר במודעה, שנתלתה על קירות בתים ועל גדרות בשכונה.

לפי כתב התביעה, במאי קיבלו התובע ובני משפחתו איומים על חייהם. כך למשל, על שלט הבית נחרט: "אם לא תחזיר את המיליון, אני אשחט אותך". כמו כן התקבלו אצלו שיחות טלפון מאיימות, שהדוברים בהן ציינו שהם מדברים בשמו של הנתבע, ושהם כבר יטפלו בו אם לא ישיב את הכסף.

התובע טוען שבתחילה חשש להתלונן במשטרה, פן ימומשו האיומים כלפי בני
משפחתו, ואף ניאות לשלם, אף שלא היה חייב, 60 אלף שקלים על מנת לקנות שקט נפשי, אלא שלטענתו האיומים פסקו למשך חודשיים בלבד. באחרונה, כך נטען, חידש השכן את האיומים, ואז נאלץ הוא להתלונן. כמו כן התקבלו בטלפון הנייד שלו מסרונים מאת השכן, שבהם נאמר, בין היתר, שהוא עוד ישחט אותו.

בכתב התביעה נטען, שלפני חודשיים הסב אחד משכניו את תשומת לבו למודעות שנתלו בשכונה. התובע טוען כי בעקבות זאת מיהר שוב למשטרה, ולבקשתה התנהלה בין הצדדים שיחת טלפון, שבמהלכה הודה הנתבע שהוא זה שעומד מאחורי המודעות. התובע אומר בכתב התביעה: "גורמים עברייניים הגיעו עד לפתח ביתי, מתוך כוונה ברורה להפגין נוכחות מאיימת כלפי וכלפי בני ביתי".

לטענת התובע, מעולם לא ננקטו כנגדו הליכים פליליים או משמעתיים, עברו ללא רבב, ושמו וישרו הם ללא דופי. עוד נטען, שלשון המודעות אינה אלא שקר וכזב, ו"אין בהן אבק של אמת, יש בהן משום הוצאת לשון הרע, והן הודבקו בכוונה לפגוע בי, להשפיל ולבזות אותי". התובע מוסיף וטוען, כי חומרת המודעות אינה רק בשל היותן שקריות, אלא במיוחד בשל הפנייתן לשכניו, החיים עמו בשכנות טובה שנים רבות. התובע טוען כי הנזק שנגרם לו עצום, אך משיקולי אגרה בלבד הוא מעמיד את התביעה בשלב זה על 100 אלף שקלים. הוא מבקש פיצוי כזה ש"יגרום לריסון היד הפזיזה, ושיהיה בו כדי למנוע מצב ששמו של אדם יהפוך להפקר". מלבד הפיצוי הכספי, התובע מבקש לחייב את הנתבע לפרסם התנצלות במקום, במידה ובדרך שבה פורסמה לשון הרע.

השכן מסר בתגובה: "הבן אדם הזה גנב ממני מיליון שקלים. פתחתי נגד הבן אדם הזה תלונה במשטרה במחלקת הונאה. הוא עשה לי תרגיל עוקץ בעסקת נדל"ן. הוא סמך על ההיכרות בינינו, בתמימותי המטופשת הוא מכר דירה לי ולעוד גורם, בעצם מכר את הדירה הזאת פעמיים. כנגד התביעה שלו, אני הולך לתבוע אותו בבית משפט בתביעה נגדית בסכום של 1.3 מיליון שקלים. אני רק יכול להגיד שהבן אדם ריסק את המשפחה שלי והשאיר אותנו עם חובות. אני מקווה שהאמת תצא לאור".

באשר לפרסום ההודעה הוא אומר: "אני לא מכחיש. הוא אדם נוכל, אכל לי את כל החיים שלי".