סיפור עצוב: "השחתה לשמה", כך מתארת המשטרה את ההצתה בגן הסיפור ברחוב מוטה גור בחולון. ראש העירייה, מוטי ששון, העריך את הנזק שנגרם ב-200 אלף שקלים. בשעות אחר הצהריים המוקדמות של יום ראשון שעבר החלו מתקני המשחקים בגן לבעור. שכנים הזעיקו את המשטרה ואת מכבי האש, שהצליחו להשתלט על השריפה.

"ההשחתה אינה חדשה, והיא קיימת בכל מקום בעולם, בארץ וגם בחולון", טען ששון, והעיד כי הוא "רותח ומתוסכל מהשריפה".

גורם במשטרה הוסיף: "היתה שם עבודה יסודית ומקצועית. מדובר בחומר דליק שהוצת בכמה נקודות". המשטרה פתחה בחקירה. "הגן היפהפה הזה שירת את כל תושבי האזור והעיר", הוסיף גורם במשטרה, "ודווקא מקום כזה הוצת בכוונה? זה ממש רוע לב".

גן סיפור בעת השריפה (צילום: בני אסכולני)

ששון הוסיף ואמר: "אני מקווה שהמשטרה תעזור במקרה הזה, ותמצה את הדין עם האשמים. גם התושבים בעיר יכולים להגיש עזרה. זו העיר שלנו, והם יכולים להתריע על מעשים. אם מישהו מעז להצית, אני מצפה שמי שרואה את זה ידווח מיד. נתחיל להציב מצלמות, נטיל קנסות, נגיש תלונות ויפתחו תיקים פליליים במשטרה.

"המתקן הזה נועד לילדים, והילדים עצובים שמישהו שרף להם בזדון את גן המשחקים שלהם. אני רוצה לתפוס את האשמים, ולטפל בהם במלוא העוצמה. אם תהיה אכיפה חזקה, אנשים יחשבו פעמיים".

מכבי האש מסרו: "המתקנים, שעשויים מעירוב של פלסטיק ופיברגלס, הם חומרים שנדלקים במהירות, ולא קשה להצית אותם. כנראה שמדובר בסוג של השחתה".