סילקו את החתולים מהנוף: עמותת "תנו לחיות לחיות" פנתה למשטרת מרחב איילון בשבוע שעבר, בבקשה לפתוח בחקירה, בגין עבירות לכאורה על חוק צער בעלי חיים. פניית העמותה הגיעה בעקבות מידע שמסרה מנויה של מועדון הספורט "בריזה" בחולון, לפיו חתולי רחוב ששהו במתחם במשך שנים, נלכדו והועברו לאיזור פארק פרס, דבר העלול להוות עבורם גזר דין מוות.

המנויה סיפרה השבוע: "אני מאכילה כ־18 חתולים שנמצאים כבר הרבה זמן סמוך למבנה התחזוקה של 'בריזה'. מסביב למבנה יש ברזלים שחוסמים את היציאה של החתולים החוצה. אולי בודדים מהם הצליחו לצאת, אבל הם לא התערבבו עם קהל המנויים בדרך כלל. רק לעיתים כמה החתולים היו מגיעים לדשא, אנשים היו מאכילים אותה וילדים היו מלטפים אותם, וזה היה נחמד.

"חוץ משניים-שלושה, כל החתולים שם היו מעוקרים. הגעתי כל יום והאכלתי אותם בצורה מסודרת ונקייה, במזון יבש ובמים. לפני כשבועיים הגעתי כמדי יום להאכיל אותם, וגיליתי שהם נעלמו. חיפשתי אותם ולא מצאתי. כשהתחלתי לברר, אמרו לי שאנשי 'בריזה' סילקו אותם יום קודם לכן, למעט שניים שלא הצליחו ללכוד, וזרקו אותם בפארק פרס. לא הצלחתי להבין למה הם עשו את זה, למי הם הזיקו?! אמרו לי שאנשים התלוננו, אבל לדעתי זה לא נכון, כי כולם אהבו אותם".

"להעביר את החתולים למקום אחר, זה מכת מוות בשבילם", אומרת המנויה. "היו שם גם גורים בני חודשיים שלושה. הם צריכים עדיין את החלב של אימא שלהם. פשוט לקחו אותם וזרקו. אני לא מבינה למה לא פנו לאנשים, למה לא תלו מודעה ואנשים היו בשמחה לוקחים את החתולים אליהם. למה זרקו אותם במקום שאין בו מים ואין בו כלום. החתולים לא יחזיקו מעמד. הלכתי לשם ולא ראיתי זכר מהם. בשבוע שעבר גם היו ימים גשומים, ולצערי, אני בטוחה שהם כבר לא בחיים".

מנכ"ל עמותת "חבר" למען הכלבים, החתולים וחיות אחרות, רחל סליט, אליה פנתה המנויה לעזרה, אמרה: "המעשה מנוגד לחוק והוא אכזרי מאוד, כי החתולים נזרקו לשטח שאין בו מי שידאג להם, ובעלי החיים ששם יסלקו אותם. אני מקווה שהעירייה תתנער מהאחראי למעשה, ושהוא לא יעבוד יותר במסגרת עירונית".

יועצה המשפטי של עמותת "תנו לחיות לחיות", עו"ד ג'וש רוטברט, פנה אף במכתב בנושא לראש עיריית חולון, מוטי ששון. "עקירת חתולים ממקום מחייתם הינה עבירה פלילית על פי הוראות חוק צער בעלי חיים, וכן עומדת בניגוד גמור לפסיקת ביהמ"ש העליון ולהנחיות משרד החקלאות והמשטרה", נכתב. "אנו רואים בחומרה את פעולות הנהלת 'בריזה'. נשמח לשתף פעולה עם הנהלת 'בריזה' ועם אנשי השירות הווטרינרי העירוני, על מנת למצוא פתרונות לבעיה".

מעיריית חולון נמסר בתגובה, שם בשם החברה: "בכל הנוגע לבעלי חיים אנו פועלים ברגישות רבה תוך הקפדה על הוראות החוק. בהתאם לתקנות תנאי התברואה לבריכות שחייה הקבועות בחוק, חל איסור מוחלט על הכנסת בעלי חיים לחצרות בריכות שחייה, למעט כלב נחייה לעיוור". מממשטרת מרחב איילון נמסר: "נפתחה חקירה בעניין".