חשיפה! נערה בת 13 וחצי הונצחה בוידאו כשהיא מקיימת יחסי מין עם החבר שלה (15 וחצי), גילתה שהאקט האינטימי הפך לנחלת הכלל במכשירי טלפון סלולאריים של בני נוער בכל איזור המרכז, ולאחר מכן, באתר האינטרנט יוטיוב.

בעקבות הפצת הסרטון, נאלצה הנערה לעבור לבית ספר בעיר אחרת ונפתחה חקירת משטרה לאיתור הגורם האחראי לכך. השבוע אמר אחד מקרובי משפחתה: "היא הפכה לשק החבטות של בני הנוער באיזור".

הנערה עברה לגור בשכונה יוקרתית לפני שנה וחצי. היא החלה להכיר את הילדים ובני הנוער בסביבה, והתחברה לחבר'ה, אלה שנותנים את הטון בשכונה. היא יצרה קשר עם אחד הבנים, הקשר בין השניים התפתח, ולבסוף הגיע לקיום יחסי מין, שלצערה הרב, צולם במכשיר הפלאפון שלו, והפך את חייה לחלוטין. בסרטון נראית הנערה, ולא פעם אחת בלבד, מנסה להסתיר את פניה ולהתחמק מהמצלמה, אך שוכנעה בסופו של דבר לאחר שאמר לה: "אל תדאגי, אני מוחק את זה". אבל הוא ממש לא.

הסרט צולם בסוף 2007. הילדה סיימה ללמוד בכיתה ז' והנער סיים כיתה ט'. אחת מחברותיה מספרת: "בטיפשותה או בתמימותה היא האמינה לו. הוא גם עשה את עצמו מוחק את הסרטון. הוא פשוט עבד עליה".
היא עשתה את זה במודע?
"אם אתה שואל אותי אם הוא כפה עליה, אז לא. היא היתה חברה שלו וכנראה שהיא הרגישה שהיא אוהבת אותו, ואיכשהו זה קרה".

הזמן עבר, השניים נפרדו, ולאוזניה של הנערה החלו להגיע שמועות על סרטון וידאו שבו היא מתועדת בשעת קיום יחסי מין. "היא כל הזמן אמרה שיש שמועות", מספרת חברת המשפחה. "ניסינו להגיד לה שזה לא יכול להיות, ושאם היא לא ראתה את זה עד עכשיו, אלה בטח רק שמועות".

באמצע 2009 הפכו השמועות הזדוניות למציאות, כשהסרט הופץ באמצעות טלפונים ניידים. "הנער שצילם אותה רצה להשוויץ בפני החברים שלו, והראה להם את הסרטון", טוענים מקורבים לבני משפחתה של הילדה. "זה התחיל לעבור מאחד לשני, ופתאום כל התלמידים בבית הספר דיברו על זה".

הסרטון החל להתפשט כמו אש בשדה קוצים. נערים ונערות רבים בבית הספר צפו בו, והילדה עברה שורה של התנכלויות. יצוין כי בשלב זה השניים כבר לא היו בקשר חברי אבל עדיין נפגשו באקראי בבית הספר או במרכז השכונתי. "כולם התחילו לצחוק עליה, הצביעו עליה כל הזמן, לעגו לה, קיללו אותה, קראו לה בשמות גנאי והיא הפכה להיות השעיר לעזאזל שלהם", מספרת אחת מחברותיה של הנערה כיום. "יצא לה שם רע מאוד והיה לה קשה".

מקורבים למשפחה מספרים כי בשלב הזה עדיין בחרה אמה של הנערה שלא להגיב. "היא פשוט בלעה את הגלולה המרה", הם טוענים. "היא האמינה שזה תיכף ייגמר. היא היתה הלחמניה הטריה של הילדים, שק אגרוף חדש".

פרקליטה של משפחת הנער, עו"ד אדי אבינועם מסר בתגובה: "הנער ומשפחתו מצרים מאוד על פרסום התמונות ברשת האינטרנט, אך אין לו ולא יכולה היתה להיות לו שליטה על פרסום זה, שכן מכשיר הטלפון הנייד שעליו היו התמונות, נגנב ממנו לפני חצי שנה, ודיווח על כך נמסר לחברה הסלולרית. פרסום התמונות בראשונה היה לאחר גניבת המכשיר הנייד.

"הפרסום של התמונות באינטרנט גרם וגורם צער, כאב ומבוכה רבים לנער ולמשפחתו, ואני בטוח שגם לנערה ולמשפחתה. תלונה מתאימה הוגשה במשטרה לפני שבוע, ואנו מקווים שהיא תמצא את המפרסם ותמצה איתו את הדין". עוד הוסיפה משפחתו של הנער כי במשך תקופה הוא לא הגיע לבית הספר ובעקבות המקרה הוא הפך למושא לעג בעיני חבריו הקרובים ותלמידי בית הספר.

המשטרה מסרה: "החקירה בתיק הסתיימה, והוא יועבר בהקדם לעיון ולהחלטה של הפרקליטות בדבר הגשת כתבי אישום".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב"ידיעות חולון" וב"ידיעות ראשון".