ניסויים פרובוקטיביים: המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון יציג, החל מ-31 באוקטובר, את "רע מנעוריו", תערוכה יוצאת דופן, שעוקבת אחר ניסויים מרכזיים בפסיכולוגיה חברתית, שנעשו במשך עשור (1961-71), ובדקו שאלות העוסקות בציות לסמכות, אחריות ואחריות חברתית.

בתערוכה משולבות עבודות אמנות וסרטים תיעודיים ישראלים ובינלאומיים
העוסקים בחיברות (סוציאליזציה), ציות, כוח, סמכות והתנגדות, שדרכם עולות שזורות כחוט שני, שלוש מתודות עיקריות; סימולציה, ניסוי ושיחזור. נקודת הפתיחה למחקר שנעשה עבור התערוכה הם הניסויים בפסיכולוגיה חברתית משנות ה-60 וה- 70 בארה"ב: הניסוי של סטנלי מילגרם בציות וניסוי הכלא של פיליפ זימברדו, שבחנו את מידת הציות לסמכות במקרים בהם הורו לבצע פעולה מנוגדת לערכיהם ומצפונם של משתתפי הניסוי. אותם ניסויים פרובוקטיביים נלמדים עד היום בתחום הפסיכולוגיה.

התערוכה מציעה להעלות לדיון דרך עבודתם של אמנים, יוצרים דוקומנטריים ישראלים ובינלאומיים שאלות הנוגעות בציות, אי ציות, קונפורמיזם ואחריות חברתית. אוצרים: רן קסמי אילן וגלית אילת.

ארתור זמייבסקי (עבודתו משחזרת את ניסוי הכלא של זימברדו). דוד טרטקובר (סדרת צילומי אירועי אקטואליה בה מושתלת דמותו), דויד ריב (עם עבודת וידאו "ניעלין 1.5.09). אמיר יציב (עם "דטרויט", מיצב המורכב ממפה של שטח אימונים צבאי הנושא שם זה ומשמשת את כוחות הביטחון כהדמיה של עיר פלסטינית) ונועם גלברט (עם העבודה "ניסוי", על ניסוי דמיוני). הכניסה חופשית

המרכז הישראלי לאמנות דיגיטלית בחולון. פתיחה: 31.10, שעה 20.00, נעילה: 16.1.10