יש ביטחון: דו"ח פעילות סיירת הביטחון לחודש ספטמבר חושף כי במהלך החודש שעבר הקדישו שוטרי הסיירת חלק נכבד לאיתור ילדים ובני נוער נעדרים.

בראשית החודש, הבחין צוות סיור בילדה כבת שנתיים ששוטטה לבדה ברחוב קיבוץ גלויות בעיר, תוך שהיא ממררת בבכי. הצוות סייע לילדה, תוך סריקת גני הילדים באזור, לשם איתור הגננת. זמן קצר לאחר מכן, אותרה הגננת בסמוך, ומשיחה עמה התברר כי כלל לא ידעה על העדרה של הילדה. ניידת משטרה שזומנה למקום, המשיכה את הטיפול באירוע.

כמו כן, סייעה הסיירת גם באיתורם של שני נערים נעדרים, שאותרו לבסוף בגינה
ציבורית סמוך לביתם, באחת משכונות העיר. ימים ספורים לאחר ראש השנה, בשעת בוקר, התקבל דיווח על העדרה של נערה ממוצא אתיופי, תלמידת חטיבת הביניים "גולדה" שלא אותרה משך מספר ימים. צוותי הסיירת, מצוידים בתמונת הנערה ובפרטיה, חיפשו אחריה, והצליחו לאתרה כעבור זמן קצר, ברדתה מאוטובוס בקרבת בית ספרה. לאחר בירור, התגלה כי הנערה שהתה במשך מספר ימים בתחנת המרכזית בתל אביב. הטיפול בנושא הועבר ליחידה לנערות במצוקה של אגף הרווחה.

לצד פעילות זו הביאו שוטרי הסיירת ללכידת גנבי חול. על פי הדו"ח, הבחינו סיירים, במהלך סיור שגרתי ברחוב ברקת, בשני חשודים בגנבת חול, ששהו בחולות שמול שכונת קריית רבין. השניים נצפו כשהם מעמיסים חול לתוך שקים שהכינו מבעוד מועד. למקום זומנה ניידת הפיקוח העירוני וכן ניידת משטרה שהמשיכה את הטיפול בחשודים.

מספר שבועות לאחר מכן, סייעו הסיירים בלכידת אדם שחשף את איבר מינו, סמוך לבית הספר היסודי "בן גוריון" בעיר, עם סיום יום הלימודים.

החשוד נעצר בידי משטרת ישראל. הסיירים אף סייעו באיתור כלי רכב שהיה מעורב בשוד שאירע ברחוב הופיין.