סכנה בדרך: מעבר החציה בצומת הרחובות כצנלסון וקפלן באזור, המשמש מידי יום את תלמידי בית הספר 'השבעה', מהווה מפגע בטיחותי המסכן את ילדי היישוב בדרכם לבית הספר. כל זאת כתוצאה מחניית משאיות ורכבים במפרץ החנייה בסמוך, החוסמים את טווח הראייה של הילדים.

צפייה במתרחש מידי בוקר חושפת כי הילדים נאלצים לרדת לכביש כדי לבדוק אם יש תנועה בכביש והאם ניתן לחצות את הצומת בבטחה ובכך הם מסכנים את חייהם.
"לעיתים אף חונות משאיות ורכבים על מעבר החצייה ובסמוך אליו, וכתוצאה מכך ילדי משמרות הזה"ב העומדים במקום דרך קבע אינם יכולים לבצע את משימתם בצורה בטיחותית". אומר רוני קליין, אחד ההורים. לדבריו, ילדי משמרות הזה"ב חשופים יותר לפגיעה בכביש.

ההורים המודאגים פנו בעבר למועצה המקומית כדי שזו תשקול לאסור את החנייה במקום לפחות בשעות ההליכה לבית הספר. בנוסף, הם פנו לשוטר המקומי ששהותו במקום בשעות העומס יכולה למנוע פגיעה בילדים. אך דרישות ההורים לא חוללה שינוי בשטח.

"הצומת הזה הוא לטעמי הצומת הכי מסוכן באזור, אך אין לנו פתרונות קסם משום שהטופוגרפיה בשטח אינה מאפשרת כך" אומר משה חכים, מנכ"ל מועצת אזור. לדבריו, לאחר שיהרסו את הבניין הסמוך בתוכנית 'פינוי בינוי', שאושרה לאחרונה, ניתן יהיה לפתור את הבעיה באמצעות בנייית כיכר במקום. חכים מעריך את מועד הקמת הכיכר בלא פחות מעוד שנה וחצי".