מבחן ראייה לשוטרים: מה צריכים שוטרי תנועה כדי לאמת את פרטיו של עבריין תנועה? מסתבר שהרבה, ומסתבר עוד יותר שהתמונה המופיעה על רישיון הנהיגה של הנהג מבצע העבירה, אינה מספיק רלוונטית. בוודאי כאשר לא מתייחסים אליה במקרה הצורך.

תושב חולון הפך, בין היתר בשל כך, לקורבן כפול: ארנקו נגנב ממנו, והגנב השתמש בזהותו כשעבר עבירות תנועה. לפני שנה וחצי, בעת שבילה אלירן אלקובי מחולון במועדון, גנב אלמוני את ארנקו, ובו רשיון נהיגה, כרטיס אשראי וכסף. אלקובי התלונן במשטרה על גניבת הארנק, ובכך חשב שתמה מבחינתו הסאגה. אלא, שכוונות לחוד ומציאות לחוד.

החשוד בגניבת הרישיון היה אולי ממשיך להתנהג בעבריינות בכבישי ישראל אילמלא היה מעורב בעבירת תנועה חמורה. חודשים מספר לאחר מכן קיבל אלקובי לביתו כתב תביעה, שהוגש נגדו בבית המשפט בראשון לציון, באשמה שפגע בכלי רכב במהלך תאונת דרכים. אלקובי יזם פגישה עם האדם שתבע אותו, ואחריה בוטל כתב התביעה, משום שהתובע זיהה שאלקובי לא דומה לאדם שפגע במכוניתו.

אלקובי ניגש למשטרה והוציא פלט מרשם פלילי ועבירות תנועה, ואז התגלה לו שלמרות שדיווח למשטרה על גניבת רשיון הנהיגה, נזקפו לחובתו עבירות ודוחות תנועה שאינו מכיר. בין היתר נרשמה לחובתו נהיגה בכלי רכב בלא רישיון, שעה שלא עבר עבירה כזו. מעיון בפלט אף התברר לו, שנשפט על דוח תנועה ויוצג על ידי עורך דין, למרות שהוא לא נכח במשפט ואינו מכיר את עורך הדין שייצג אותו לכאורה.

החגיגה של גונב הזהות הסתיימה כשנה לאחר גניבת הארנק, כששוטר עירני עצר אותו וזיהה שהתמונה ברשיון הנהיגה שהציג בפניו אינה דומה לו, והוא נעצר. עם מעצרו של החשוד מסר אלקובי עדות במחוז תל אביב של המשטרה. למרות זאת, חודשים מספר לאחר מכן המשיך לקבל לביתו דרישות לתשלום קנסות על עבירות שעבר הגנב.

לפני ימים מספר הגיש אלקובי תביעה בת 50 אלף שקל כנגד גונב רישיון הנהיגה, משטרת ישראל ועו"ד אליעזר פישר, שייצג את הגנב. "במעשיו גרם לכך, שהעבירות שאותן עבר נזקפו לחובתי", נכתב בכתב התביעה נגדו.
בהמשך פירט אלקובי את התרשלות המשטרה, שלא הקפידה לבדוק, בכמה מקרים, את רשיון הנהיגה שהציג הגנב ועבריין התנועה לשוטרים, ובו תמונתו של אלקובי, ולמרות שדיווח למשטרה כי רשיון הנהיגה שלו נגנב, לא הוזנו הפרטים למאגר המשטרתי.

עוד נכתב בתביעה כי עו"ד פישר, שייצג את הגנב, התרשל בתפקידו משום שלא אימת את הפרטים של לקוחו. עו"ד פישר מסר בתגובה: "לצערי, הנוכל הצליח להתל בי. כל עורך דין סביר חייב להניח שבואו של אדם להישפט על דוח תעבורה, הרי הוא הנאשם עצמו. איזה סבירות יש לאדם שאינו נאשם לבוא ולהישפט על דוח לא לו?".

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר בתגובה: "אכן הוגשה תלונה בגין גניבת ארנק ומסמכים אולם רק כאשר המתלונן יוציא תעודת זהות חדשה במשרד הפנים יוזן נתון זה ותאריך הוצאת התעודה החדשה במערכת המשטרתית".
את תגובתו של הגנב לא ניתן היה להשיג. טרם הוגשו כתבי הגנה.