לראות את הנולד: במחלקת היולדות של המרכז הרפואי "וולפסון", בהתאם למחקרים רפואיים עדכניים, דוגלים במדיניות של סיום היריון בשבוע ה- 41 ולא נותנים לו להימשך יתר על המידה עקב סיבוכים וסכנות הכרוכים בכך, כך דיווח פרופ' שמואל לוריא – רופא בכיר בחדר לידה ויהיה בין הדברים שיוצגו בהפנינג היריון שיתקיים ביום שישי 10 באוקטובר, בשעה 09:00, באולמי "גלריה" רח' לישנסקי 22 א.ת.ח. ראשון לציון. ההפנינג פתוח לציבור וההשתתפות חינם.

פרופ' לוריא הסביר כי המדיניות במחלקת היולדות מובילה לירידה בתמותה
של עוברים ותינוקות, מורידה שיעור של תחלואה עוברית הנובעים מכליאת כתפיים ושאיבת מי שפיר מקוניאליים, ומורידה שיעור של ניתוחים קיסריים. היולדות מגלות שביעות רצון רבה ממדיניות זו.

מטרת הפנינג ההיריון, שיכלול: הרצאות מקצועיות ופאנל שאלות ותשובות של מומחים מ"וולפסון", וכן יריד מציגים מגוון והגרלת פרסים, היא להעביר מידע עדכני בצורה בהירה וברורה לכל, אודות נושאים שחשובים לאישה בהיריון ולבן זוגה.

פרופ' אברהם גולן - מנהל אגף נשים ויולדות ב"וולפסון", אמר שבשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בשטח של מעקב ההיריון, זיהוי מומים ומחלות של עוברים טרם לידה, עיכוב לידה מוקדמת, בהקלה על היולדת בעת הלידה והפיכת הלידה לחוויה חיובית, וחשוב להביא חידושים אלה לידיעת היולדת ובני משפחתה. פרופ' גולן הוסיף שניתן להימנע מסכנות שונות לעובר כאשר מיילדים בצורה פעילה בסוף השבוע ה- 41 להריון.