רס"ל יוסי לוי מתאושש מניסיון דריסתו לפני מספר שבועות. בריאיון מיוחד מספר לוי על תהליך ההתאוששות, חוזר אל האירוע הטראומתי ומתאר תמונת מצב עגומה אודות התייחסות חלק מהעבריינים לשומרי החוק.

הוא לא ממש זוכר מה קרה, כי התאונה היתה מהירה, ורק כשהתעורר בבית החולים סיפרו לו מה התרחש. "היינו במחסום גיבוי במסגרת מבצע אכיפה של משטרת התנועה", הוא מספר. "קצת לפני שזה קרה, עמדתי מול אזרחית שקיללה את המפקד שלי, משום שקיבלה דוחות על נהיגה ללא רישיון וללא חגורה. לאחר מכן הייתי עם אזרחית בבדיקת רכב, ואז דיווחו בקשר על אופנוע די-מקס 500 שהתחמק מהמחסום הראשון, ובורח לכיווננו במהירות גבוהה.

"איך שהסתובבתי הוא נכנס בי, התגלגלתי באוויר ונפלתי על הראש". רס"ר אקטן, המפקד של לוי, רץ לעזור לו כשהיה שרוע על הכביש, ואילו רוב השוטרים החלו במרדף אחרי האופנוע הנמלט.

"כשהתעוררתי הייתי מוקף בכל כך הרבה אנשים, והייתי מופתע מאוד", מספר
לוי. "זכיתי ליחס מדהים מכולם, מהחברה שלי, מהפיקוד העליון, שטרח להגיע והביע דאגה, מהחברים ליחידה וממכרים".

רס"ל יוסי לוי (33) חי במשך 12 שנה בארצות הברית. בשנת 2002, כשהגיע ארצה לביקור, הכיר את רס"ר ארמון אקטן, שוטר במרחב איילון. השניים שמרו על קשר במשך שנים. לוי החל לחשוב על הקמת משפחה, והתלבט אם לחזור לגור בארץ. לדבריו, "קשה להכיר בחורות בארצות הברית, והמקום הטוב ביותר להתחתן בו ולהקים משפחה זה בארץ".

לוי החליט לחזור ארצה, ובאפריל התגייס לשורות המשטרה ואף שובץ לצד חברו אקטן ביחידת סיור במרחב איילון. לוי תכנן להתקדם במשטרה, אך תוכניותיו נקטעו לפני שלושה שבועות, כשנפגע מדריסת אופנוע, שבו נהג ללא רישיון תושב יפו.

לדבריו, היחס החם והאוהב שזכה לו נמשך עד היום. "מפקד מרחב איילון החדש, נצ"מ יהודה דהן, הגיע לבית החולים מיד, מביע עניין ודאגה, ראש לשכת הסיור והמבצעים, רפ"ק דני שחר, מתקשר כל יום, מגיע לבקר ודואג לי ללא הפסקה, חברי ליחידה לוקחים אותי לבדיקות ומחזירים אותי הביתה, כי אני לא נייד".

אתה מאשים מישהו במה שקרה לך?
"לא, אבל אני מרגיש שיש אזרחים שמרשים לעצמם לתקוף את המדינה. פגיעה בשוטר היא פגיעה בחוק, וזה חמור מאוד. אנחנו עובדים קשה מאוד ומתמודדים עם תחלואי החברה הישראלית. ימים ולילות אנחנו מרחיקים את הפשע מהרחובות, ואם אזרחים מרשים לעצמם לפגוע בנו, זה חמור מאוד. השופטים חייבים להבין שהענישה כאן אינה מרתיעה מספיק. אזרח שנשך שוטר בארצות הברית קיבל 15 שנות מאסר, ומה פה?"

מתי תחזור לשגרת החיים?
"אני עוד לא יודע, יקח קצת זמן. עדיין כואב ויש תהליך החלמה ושיקום, אבל אין ספק שאחזור למשטרה".

המשטרה עצרה חמישה חשודים במעשה, ביניהם החשוד המרכזי, שהואשם בדריסת רס"ל לוי. בקרוב יוגשו נגדם כולם כתבי אישום.