יחידת "עוז" הפועלת לאיתור עובדים זרים בלתי חוקיים בישראל שמה קץ לשהייתו הבלתי חוקית של אזרח ממולדובה תחת זהות בדוייה. על פי החשד רכש הנתין הבלתי חוקי תעודת זהות מזוייפת תמורת 1000 דולא וחי במשך מספר שנים תחת זהותו של תושב האיזור (שמו הפרטי – סרגיי. נ.פ).

בעקבות מידע מודיעיני שהגיע ליחידת "עוז" הגיעה היחידה לפעילות באזור המרכז. לאנשי היחידה הגיע המידע ולפיו באיזור חולון-בת ים-אזור קיימים מספר עובדים זרים בלתי חוקיים המסתובבים באיזור לא רק עם תעודות זהות מזוייפות אלא גם תחת זהות בדוייה של תושבים המתגוררים באיזור.

בשעות הבוקר המוקדמות הגיעה היחידה למקומות היעד וביצעה מעקבים ותצפיות עד שמאחד הבתים הגיח בחור בשנות השלושים המוקדמות לחייו שנראה בעיניהם חשוד. אנשי היחידה עצרו את החשוד וביקשו ממנו תעודה מזהה, החשוד מסר את פרטי האדם שלו שייכת תעודת הזהות אותה חשף בפניהם אך עם זאת החל להראות סימני מצוקה ולחץ.

למרות המצוקה בה היה שרוי הביע החשוד חוצפה מאין כמוה בתשובותיו לאנשי היחידה מולם השיב על כל שאלה "לא יודע". הוא לא ידע לאן הוא הולך, היכן הוא ישן ואף לא ידע להשיב היכן הוא גר. בנוסף הביע תרעומת כלפי התנהגותם של אנשי היחידה בתואנה שהם מציקים לו, מפריעים לו, ואף טען כי הוא אזרח חוקי במדינה ושאסור להם להטרידו.

לאור כל זאת החליטו אנשי היחידה לעכבו להמשך חקירה במשרדי היחידה בתל אביב, שם הסתבר כי החשוד כבר שהה בעבר באופן בלתי חוקי בארץ, וגורש על ידי רשויות ההגירה למולדוביה ממנה בא. על פי דבריו הודה החשוד כי הסתנן חזרה לישראל דרך מצרים, וכשהגיע ארצה קנה את תעודת הזהות המזויפת בתחנה מרכזית בתל אביב באלף דולר.

החשוד נשאר להמשך חקירה שבסופה יגורש מהארץ. למערכת נודע כי בכוונת היחידה להעביר את המידע למשטרת ישראל על מנת שתעדכן את האזרח שתחת זהותו חי העובד הבלתי חוקי ממולדובה במשך מספר שנים.
יחידת "עוז" בירושלים הינה יחידה מבצעית שעובדת על מנת לתפוס עובדים זרים בלתי חוקים בנוסף פועלת היחידה גם לצמצום מקרים מסוג זה של שוהים בישראל תחת בזהות גנובה.

ח.מ מנהל יחידת "עוז" בירושלים התייחס לתופעה ואמר: "העלויות של ההסתננות וקניית תעודות הזהות הינן בלתי נסבלות, והמקרה הנוכחי הינו חמור משום שלא מדובר רק בתעודת זהות מזויפת, אלא בפירוש בזהות שלמה שנגנבה".