בשורה לחובבי הבובנאות: השנה נפתחים במרכז לתיאטרון בובות בחולון מספר חוגים המיועדים לקהל הרחב, למבוגרים וילדים. החוג למבוגרים, בניית בובות לתיאטרון בובות, הוא למעשה קורס עיצוב בובות בסיסי, בהנחיית שרון סילבר מרת, ובו יילמדו רזי בריאת הדמויות בטכניקות שונות, היכרות עם מגוון חומרי יצירה, הטמעת עקרונות העיצוב של בובות לתיאטרון בובות והתנסות בבניית מגוון סוגי בובות: בובות פה, כפפה, מוט, מריונטה, בובות שולחן ועוד.

חוג נוסף, חלון לתיאטרון בובות, הינו חוג שישלב עקרונות בנייה והפעלת בובות
עם בובנאים מקצועיים, ובו תינתן אפשרות להתנסות חווייתית בבניה והפעלה של בובות, כמו גם הכרות עם שפת תיאטרון הבובות ועם יצירות ישראליות ובינלאומיות. שרונה שפירא, בובנאית בתחום בובות הכפפה, אביטל דבורי, בובנאית בתחום תיאטרון חפצים, ואלרי שיקלי, בובנאית בתחום בובות ספוג, ירביצו תורה.

ניתן לשלב חוג זה עם הקורס "היבטים ותפיסות של יצירה ויוצרים בתיאטרון בובות" - קורס עיוני חוויתי בהנחיית מירי פארי, ממייסדי תיאטרון הבובות בישראל.

ולדור ההמשך: אם ילדים אוהבים להמחיז ולהעלות הצגות באמצעות בובות וחפצים, גם הם יוכלו לטפח את כישוריהם בבית ספר מקצועי בחוג לבנייה והפעלת בובות, בהנחיית הבובנאית המנוסה בהוראה, אלה לוינגטון. המרכז לתיאטרון בובות פותח עבור הילדים צוהר לעולם הקסום של תיאטרון הבובות, שהינו צומת מפגש בין האמנות הפלסטית ואמנות הבמה. החוג מיועד לשתי קבוצות גיל: גילאים א-ג' וגילאי ד' עד ו'.

הילדים בקבוצה הצעירה ייצרו באופן אישי וקבוצתי בובות תיאטרון המבוססות על סיפורי ילדים קלאסיים ואגדות עמים. מדריכת החוג, אלה לוינגטון, תשים דגש על המחזה פשוטה על ידי הילדים עצמם, במטרה ליצור הזדהות עם הדמות שיצרו ולפתח יכולת ליצור דו שיח בין הדמויות.

בקבוצה הבוגרת הילדים יצרו בובות תיאטרון בהשראת אגדות, יצירות מוסיקליות וסיפורי אמנים, החל משלב האיור הדו מימדי ועד ליצירה תלת מימדית, עיצוב תפאורה והמחזה של סיפור. בין השאר ייצרו בובות מגזרי עיתונים, צלחות, בובות גרב ובובות כפפה מקלקר או גבס ואביזרים נוספים.

החוגים ייפתחו במקביל לפתיחת שנת הלימודים בבית הספר לתיאטרון בובות, בחודש אוקטובר במרכז, ויסתיימו לקראת סוף יוני. הרשמה בטלפון: 03-6516848 שלוחה 3.